Hazard? Nie daj się wciągnąć!

16 stycznia 2024r. gościł w naszej szkole kom. Mariusz Ziarnowski z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który w ramach akcji edukacyjnej KAS przeprowadził dla naszej młodzieży ciekawą prelekcję pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

Hazard? Nie daj się wciągnąć!

Prelekcja p.M.Ollick

Prelekcja p.M.Ollick

W dniu 23.11.2023 roku w ZSLiT gościliśmy regionalistkę panią Marię Ollick, która przeprowadziła prelekcję dla młodzieży kształcącej się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na temat kuchni borowiackiej oraz zwyczajów panujących w dawnych czasach na terenie Borów Tucholskich.

Warsztaty w MBT

Klasa I TMŻ w dniu 9.11.2023 roku uczestniczyła w warsztatach robienia masła. W ramach zajęć organizowanych przez Muzeum Borów Tucholskich, młodzież od podstaw wyprodukowała masło tradycyjną metodą ubijania w maselnicy. Zwieńczeniem pracy była degustacja masła oraz powstałej podczas produkcji maślanki. Uczniowie dobrze się bawiąc poznali tajniki powstania masła.

Warsztaty w MBT

Wycieczka do Gniewu

Wycieczka uczniów do Gniewu

W dniu 9.10.2023 roku grupa młodzieży ZSLiT kształcącej się w branży gastronomiczno-hotelarskiej wybrała się na wycieczkę do średniowiecznego zamku w Gniewie, gdzie na jego terenie znajduje się 4* hotel. Bardzo mili pracownicy obiektu oprowadzili młodzież po części dostępnej dla zwiedzających jak i części hotelowej, zdradzając tajniki i sekrety pracy w renomowanym hotelu. Uczniowie mogli zadawać pytania na które uzyskiwali szeroko rozwinięte odpowiedzi.

XVIII Konkurs Informatyczny Bóbr 2023

Logo konkursu bóbr

12 grudnia 2023r. nastąpiło podsumowanie wyników konkursu w Technikum Informatycznym. W bieżącej edycji wzięło udział 26 uczniów z klas I-V naszej szkoły.

Nagrody za najlepsze wyniki otrzymali: I miejsce – Klaudiusz Graban (VTI), II miejsce – Michał Kątny (4Tih), III miejsce – Kacper Wytrążek (5TI).

Nagrodę za najlepszy średni wynik otrzymała klasa 2TI (przedstawiciel: Krzysztof Ducki).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

konkurs informatyczny Bóbr 2023
konkurs informatyczny Bóbr 2023
konkurs informatyczny Bóbr 2023 - laureaci

Nakarm za darmo psa ze schroniska!

Drodzy uczniowie!

Zachęcamy do wzięci udziału w akcji Nakarm Psa z OLX!

AKCJA TRWA TYLKO DO 15 GRUDNIA.

Za każdego nakarmionego psa, OLX wyśle do schroniska 20 kg karmy. Możesz kliknąć również z komórki lub innego komputera.

Klikajmy razem na informatyce.

Udział w spektaklu pt. „Opowieść wigilijna”

W dniu 7 grudnia 2023r. klasa trzecia Technikum Informatycznego wzięła udział w spektaklu teatralnym pt. „Opowieść wigilijna”, który odbył się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Spektakl przygotowali i w nim wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Odwiedziny pracowników SOW w Tucholi

1 grudnia 2023r. w naszej szkole gościli pracownicy Specjalistycznego Ośrodka dla Ofiar Przemocy w rodzinie w Tucholi. Przeprowadzili w kilku klasach prelekcję na temat przemocy.

Co to jest przemoc?

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, pod pojęciem tym rozumie się jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie działania, naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny. Przemoc prowadzi do niebezpieczeństwa utraty życia, zdrowia, naruszenia godności, nietykalności cielesnej, wolności, w tym seksualnej, powoduje szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołuje cierpienia i krzywdy moralne.

Odwiedziny pracowników SOW w Tucholi
Odwiedziny pracowników SOW w Tucholi
Odwiedziny pracowników SOW w Tucholi

Zachęcamy do skorzystania z badań przemocometrem. To proste narzędzie identyfikujące zachowania w związku. Dzięki odpowiedziom na pytania można zmierzyć czy związek opiera się na partnerskich relacjach, na obopólnej zgodzie, czy ma charakter toksyczny. Główną grupą odbiorców są osoby w wieku 13-25 lat.

Skip to content