„Pamiętamy o tych , którzy odeszli…”

Początek listopada, Wszystkich Świętych, to czas zadumy, refleksji i wspominanie tych, którzy żyli wśród nas.

Po raz kolejny przedstawiciele samorządu uczniowskiego udali się na pobliskie cmentarze i w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

W tym roku kalendarzowym obchodzimy 100. Rocznicę istnienia szkoły. Przez ten czas wiele osób przewinęło się przez szkolne mury, zostawiając w nich cząstkę siebie. Lista tych, którzy odeszli do wieczności ciągle się wydłuża.

Podczas odwiedzania miejscowych cmentarzy uczniowie poznawali historię naszej szkoły, wspominali nieżyjących nauczycieli od języka polskiego, matematyki, przedmiotów zawodowych, dyrektorów….

Uczniowie odwiedzili również miejsca pamięci naszego regionu i zapalili znicze przy pomniku pomordowanych w Rudzkim Moście oraz na cmentarzu żołnierzy I wojny światowej.

Konkurs informatyczny „Bóbr”

Uwaga! Zmiana terminów Konkursu Informatycznego Bóbr 2021

Przepraszamy, ale ze względów technicznych, tegoroczna edycja Konkursu Informatycznego Bóbr rozpocznie się 15 listopada! Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu i przypominamy o rejestracji, która trwa do 15 minut przed każdym etapem konkursu, zachęcamy jednak do wcześniejszej rejestracji. Zaktualizowany harmonogram jest dostępny na stronie https://www.bobr.edu.pl/harmonogram/.

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina”

W środę, 6 października 2021r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu o charakterze profilaktycznym pod nazwą Antymina. Program trwał 1,5 godziny i zrealizowany był przez Mirka „Kolah” – Kolczyka.

Spotkanie było podzielone na dwie części – merytoryczną i artystyczną. Część merytoryczna składała się z dwóch wykładów, każdy z nich trwał 45 minut. Część artystyczna to około 10 minut. Ze względu na obostrzenia covidowe, młodzież była podzielona na dwie tury.

Tematyka spotkań obejmowała następujące zagadnienia:

  1. Trudy okresu dojrzewania.
  2. Kontakt ze światem przestępczym.
  3. Przedwczesny niechciany seks.
  4. Pierwszy kontakt z używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze).
  5. Nieznany skład chemiczny substancji psychoaktywnych.
  6. Niekontrolowane i ryzykowne zachowania pod wpływem środków psychoaktywnych.
  7. Zagrożenia, skutki uboczne i konsekwencje używania substancji psychoaktywnych.
  8. Fakty i mity na temat popularnych dziś używek.
  9. Free-style muzyka rap.

Prelekcja była przeplatana utworami muzycznymi w wykonaniu rapującego Koli.

Za zrealizowanie spektaklu przez Mirka Kolczyka serdeczne podziękowania należą się Fundacji  Służąc Życiu!

Zbierajmy elektrośmieci

elektrośmieci

Uprzejmie informujemy, iż akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” będzie trwać w naszej szkole w dniach 07.09.2021 – 30.09.2021.

Ogromnym problemem staje się zużyta elektronika, szczególnie składowana w nieodpowiednich miejscach często zagrażających środowisku i zdrowiu człowieka. Aby zachęcić Was do działania zapraszamy na oficjalną stronę naszej akcji: http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/ciekawostki-ekologiczne/ oraz do obejrzenia filmiku „Jak prawidłowo pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego”:  https://www.youtube.com/watch?v=k7XoAPrhqu4

Zobacz więcej szczegółów

Piknik powiatowy

PIKNIK POWIATOWY w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pod hasłem: „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”, odbędzie się 18.09.2021 na terenie ZSLiT. Zapraszamy!

Statuty i PZO

Statuty szkolne


PZOKiermasz podręczników używanych

Na dużej przerwie w dniach: wtorek 7.09 i czwartek 9.09 odbędzie się kiermasz podręczników używanych.

Miejsce: hala sportowa.

Zapraszamy do kupna, sprzedaży lub wymiany używanych podręczników.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września o godz. 8.00. Wszystkie klasy pierwsze udają się bezpośrednio na halę sportową. Klasy starsze mają spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Zobacz szczegóły tutaj.

Skip to content