perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

„Antymina” - Profilaktyka z Pasją

antymina 05

„ Nie daj się wysterować na minę.”

   W piątek 12 października 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Antyminie”- artystycznym programie profilaktycznym. Podczas trwającego 100 minut spotkania młodzież dowiedziała się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. W przyswojeniu tych wiadomości pomogła uczniom muzyka hip-hopowa prezentowana przez artystów, wśród których był znany tucholskiej publiczności ( tucholanin) Mirek Kolczyk „Kolah”. Oprócz muzyki trafiającej w gusta młodzieży, ciekawą, aczkolwiek rzadko spotykaną formą przekazu był autentyzm artystów prezentujących żywe świadectwo prawdziwych i  dołujących przeżyć z obszaru  uzależnień. Członkowie zespołu podzielili się z młodzieżą gorzkimi doświadczeniami z kontaktów z dragami, trawką, wódą. Otwarcie też ujawnili skutki swoich uzależnień - upadek moralny, pobyt na leczeniu odwykowym, więzienie, bezdomność. Lider zespołu powiedział, że: „wejście w pewne rzeczy, nawet jeśli chcesz się dobrze zabawić, a nie uzależnić, jest jak wejście na pole minowe. Zanim się człowiek spodziewa to może wejść na minę, która rozwali jego życie….”. Te słowa wypowiedziane ku przestrodze młodym ludziom, wywarły wielkie wrażenie na słuchaczach. Na sali sportowej panowało skupienie, uważność, wręcz zainteresowanie treściami profilaktycznymi, które metodycznie sączyli młodzieży poszczególni członkowie zespołu. Po minach i komentarzach ludzi wychodzących z sali można było wysnuć przypuszczenie, że „nie dadzą się wysterować na minę - podejmą antyminę”.

Galeria zdjęć z programu