perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkursy o tematyce zdrowego żywienia

konkursy zywienie 12ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

   W dniu ”Światowego Dnia Żywności” 16 października  zostały rozstrzygnięte w naszej szkole dwa konkursy o tematyce zdrowego żywienia, zrealizowane w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła zdrowego żywienia”.


Międzyklasowy konkurs plastyczny na broszurę przedstawiającą „DEKALOG ZDROWEGO ŻYWIENIA”  

Celem konkursu było przedstawienie dziesięciu zasad żywienia, których należy przestrzegać podczas zdrowego odżywiania.

W konkursie zostały wyróżnione następujące klasy:

  • 3 TL
  • 1TMŻ
  • 2 k/ś
  • 2 TL


Konkurs plastyczny „Mój ulubiony zdrowy posiłek”

Celem konkursu było przedstawienie zdrowych posiłków chętnie spożywanych przez współczesną młodzież.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • miejsce I – Dominika Dulek z klasy III TŻ/Hot
  • miejsce II – Mateusz Kołecki z klasy III TL
  • miejsce III – Alicja Górecka z klasy III TŻ/Hot
  • wyróżnienie – Natalia Pochójka

Zobacz galerię zdjęć