Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

Kategoria: Aktualności

turniej hist 01Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

   W dniach 6 i 8 listopada 2018 r. odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych  dwuetapowy turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”. W pierwszej fazie dwanaścioro uczniów musiało zmierzyć się z testem dotyczącym okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz historii II Rzeczypospolitej. Do etapu ustnego przeszło sześcioro zawodników. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów: I miejsce zdobył Karol Gerka, II Bartosz Łepak, a III Karolina Chlebowska i Przemysław Florkiewicz.
   Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone laureatom podczas szkolnej akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zaś nagrody książkowe w dniu 11 listopada, w hali tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w trakcie powiatowych obchodów tego święta.  
   Organizatorami turnieju byli nauczyciele historii – Maria Budkiewicz i Waldemar Ptak.