perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Szlachetna paczka

szlachetna paczka01   W tym roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczkszlachetna paczka02a”. Zadaniu sprostaliśmy w stopniu zadowalającym, bo udało się skompletować i przekazać artykuły zaspokajające podstawowe potrzeby. Za zebrane pieniądze kupiliśmy kuchenkę gazową, 2 kołdry, 2 poduszki, 4 koce, prześcieradło, plecak oraz brakujące produkty spożywcze. Ze wszystkich zebranych rzeczy przygotowaliśmy 17 paczek.
 
   Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc wybranej przez nas rodzinie, w większym jak i w niewielkim stopniu, bardzo serdecznie dziękujemy.