perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców

mistrz pilka halowa01Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców

   We wtorek 19 listopada 2019r. hala sportowa ZSLiT była areną Mistrzostw Szkoły w Piłce Halowej Chłopców. Do zawodów przystąpiło 16 klas, a każda drużyna liczyła siedmiu zawodników. Łatwo policzyć zatem, że w całym turnieju wzięło udział aż 112 uczniów naszej szkoły. Rywalizacja była zacięta, padło mnóstwo bramek, zaś chłopcy pokazali wysokie umiejętności indywidualne. Ostatecznie w finale znaleźli się reprezentanci klasy IIIś/k i obrońcy tytułu klasa IV TL. Należy zaznaczyć, że klasa IV TL będąc już w klasie pierwszej zdobyła mistrzostwo i nie oddała go do dnia 19.11.2019. W tych Mistrzostwach najlepsza okazała się drużyna klasy IIIś/k wygrywając 3:0. Trzecie miejsce przypadło klasie II TMŻ, która pokonała III TI aż 6:0. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników, ponieważ w ten dzień zwyciężył sport i aktywność fizyczna.

Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

mistrz pilka recz02Zwycięstwo w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców!

   W czwartek 14 listopada 2019 roku odbyły się na hali sportowej naszej szkoły Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Do boju stanęły reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Leśnego, Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz gospodarze -  Zespół Szkół Licealnych i Technicznych. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Mecze okazały się bardzo zacięte i pełne emocji jednak walka toczyła się zgodnie z duchem fair-play. Ostatecznie najlepszą reprezentacją, która broniła tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku, została drużyna ZSLiT w składzie:

Czytaj więcej: Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

Rejestracja dawców szpiku

szpik 01   W dniu 25 października 2019 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.  Wzięli w niej udział uczniowie pełnoletni naszej szkoły oraz nauczyciele. W sumie zarejestrowano ponad 40 osób.

   Akcję zorganizowała Fundacja DKMS (przedstawiciel p. Andżelika Thiel). Z ramienia ZSLiT wsparły ją Samorząd Uczniowski (opiekun p. Katarzyna Gabrych), Szkolne Koło PCK (opiekun p. Małgorzata Kornaś) oraz Szkolne Koło Wolontariatu.szpik 02

Akcja "sprzątaMY"

sprzatanie 01Uczniowie z ZSLiT włączyli się w akcję „sprzątamy”

   W piątek 20 września w Polsce ruszyła akcja „sprzątaMY”, w ramach której w 430 nadleśnictwach w całym kraju rozpoczęło się sprzątanie lasu. Akcję zainaugurował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Grupa uczniów (lista poniżej) z  klasy  2 m/ś  wraz  z opiekunem panem Piotrem Pozorskim również przyłączyła się do tej promocyjnej akcji społecznej.

1. Grzeszczak Bartosz
2. Olszowy Adam
3. Malinowski Dominik
4. Cieślik Kacper
5. Okonek Kamil
6. Brunka Damian
7. Dominikowski Rafał
8. Wieczór Nikodem
9. Niewiadomski Fabian

   Nadleśnictwo Tuchola wyznaczyło do sprzątania tereny leśne, zapewniło worki na śmieci i rękawice BHP. Czynny udział w akcji dał nam do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko  i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

wolontariat2019 01Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

   W dniu 29 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z dziećmi z tucholskiej świetlicy "Przyjazny Kąt". Udział wzięły Ewa Czerwińska z klasy 2 TŻh oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Anna Czapiewska. Dzieci otrzymały łącznie 20 wcześniej przygotowanych prezentów.

   28 maja 2019 roku odbyło się szkolenie składania serwetek dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Tucholi. W organizację warsztatów włączyły się łącznie cztery osoby: dwie uczennice (Ewa Czerwińska i Weronika Karnowska oraz dwie nauczycielki (pani Lidia Bonna i Anna Czapiewska).

   Warto także zaznaczyć, iż członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wielokrotnie angażowali się w pomoc na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

   6 kwietnia 2019 roku dwie wolontariuszki z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w zbiórce produktów żywnościowych organizowanej przez Bank Żywności.

wolontariat2019 03

wolontariat2019 02