perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Andrzejki

andrzejki02ANDRZEJKI 2008

   30 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Szkolne  Andrzejki. Każdy mógł poczuć magię tego dnia i poznać imię swojej miłości, kłując w wielkie serce. Częstowano także ciasteczkami z dobrą wróżbą.

zobacz galerie zdjęć

Szlachetna paczka

szlachetna paczka01   W tym roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczkszlachetna paczka02a”. Zadaniu sprostaliśmy w stopniu zadowalającym, bo udało się skompletować i przekazać artykuły zaspokajające podstawowe potrzeby. Za zebrane pieniądze kupiliśmy kuchenkę gazową, 2 kołdry, 2 poduszki, 4 koce, prześcieradło, plecak oraz brakujące produkty spożywcze. Ze wszystkich zebranych rzeczy przygotowaliśmy 17 paczek.
 
   Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc wybranej przez nas rodzinie, w większym jak i w niewielkim stopniu, bardzo serdecznie dziękujemy.

Udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Tucholi

piknik hist 12Udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Tucholi

   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w dniu 11 listopada 2018 r. wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tzw. pikniku historycznego, który odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, przygotowali dwa stanowiska tematyczne: instalację o tematyce historycznej z wykorzystaniem drona oraz ekspozycję edukacyjną pod nazwą „Kawiarenka tucholska w 1918 r.”
   Opiekunami uczniów byli nauczyciele szkoły: Aleksandra Browarska, Justyna Grzonkowska, Sławomir Kryś, Grzegorz Knut, Grzegorz Piłat i Waldemar Ptak.

Zobacz galerię zdjęć

W stulecie odzyskania suwerenności przez Polskę 1918-2018

niepodl 40„Droga do niepodległości. W stulecie odzyskania suwerenności przez Polskę 1918-2018”

   Pod takim tytułem w dniu 9 listopada 2018 r. została zorganizowana w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną oraz grono pedagogiczne.
   Program akademii obejmował partie recytowane oraz śpiewane. Całość wzbogacała tematyczna scenografia oraz prezentacja multimedialna.
   Główny ciężar przygotowania uroczystości spoczął na barkach uczniów szkoły, nad którymi opiekę roztoczyli nauczyciele – Katarzyna Gabrych i Mariola Budkiewicz. W przedstawieniu wzięli także udział członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, nad którymi pieczę sprawował Grzegorz Piłat.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

turniej hist 01Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

   W dniach 6 i 8 listopada 2018 r. odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych  dwuetapowy turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”. W pierwszej fazie dwanaścioro uczniów musiało zmierzyć się z testem dotyczącym okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz historii II Rzeczypospolitej. Do etapu ustnego przeszło sześcioro zawodników. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów: I miejsce zdobył Karol Gerka, II Bartosz Łepak, a III Karolina Chlebowska i Przemysław Florkiewicz.
   Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone laureatom podczas szkolnej akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zaś nagrody książkowe w dniu 11 listopada, w hali tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w trakcie powiatowych obchodów tego święta.  
   Organizatorami turnieju byli nauczyciele historii – Maria Budkiewicz i Waldemar Ptak.