perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Pluszowy miś

GWIAZDKA DLA DZIECI

   Corocznie  z okazji Dnia Pluszowego Misia , który przypada 25 listopada przeprowadzamy w naszej szkole  zbiórkę zabawek dla dzieci. Również w tym roku zebraliśmy ich mnóstwo (436 maskotek, gier , puzzli, książek). Młodzież wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Katarzyną Gabrych zapakowała upominki i zostały one wręczone dzieciom ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz maluchom z Przedszkola nr 2 i podopiecznym z Domu Dziecka w Tucholi. Prezenty wręczało dwóch gwiazdorów – Karol Rompalski i Łukasz Michalski oraz Jagoda Zwiszewska i Magdalena Latkowska.

Nasi kolędnicy

Szkolna grupa kolędników ZSLiT

   Jeszcze na początku XX wieku obrzędy kolędnicze tj. korowody przebierańców były bardzo popularne. Herody, diabły i anioły odwiedzały domy, poczynając od adwentu do zapustów. Śpiewano i wygłaszano zabawne dialogi.

   W ostatnim dniu przed feriami świątecznymi na terenie ZSLiT szkolna grupa kolędników chodziła od klasy do klasy. Z „dobrą nowiną” odwiedziła 12 klas, bibliotekę szkolną, sekretariat oraz kuchnię na terenie internatu.

Czytaj więcej: Nasi kolędnicy

Walentynki 2014

 UWAGA! UWAGA!

WALENTYNKI 2014

   W związku z terminem ferii walentynki w tym roku na terenie naszej szkoły odbędą się w dniach 17- 19 lutego.

Czytaj więcej: Walentynki 2014

Konkurs na plakat ZSLiT

REGULAMIN KONKURSU NA PLAKAT ZSLiT W TUCHOLI

zobacz regulamin i terminy konkursu

Studniówka 2014

   Wczoraj 18.01.2014r maturzyści ZSLiT szaleli na studniówce.

I to już wszystkie galerie ze studniówki 2014. Życzę miłego oglądania.