perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Dzień Wszystkich Świętych w ZSLiT

wszystkichswietych201709Dzień Wszystkich Świętych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych

   Początek listopada to dla nas czas szczególny. Jak każda społeczność, my również pamiętamy o tych, co odeszli.

   Przygotowania  do listopadowych świąt rozpoczęliśmy już 30 października sprzątaniem miejsc pamięci i cmentarza w Rudzkim Moście przez uczniów i Strzelców pod opieką nauczycieli – pana Henryka Zielinskiego, pana Grzegorza Piłata oraz pana Waldemara Ptaka.

   31 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu społeczności szkolnej odwiedzili groby i zapalili znicze na grobach wszystkich , którzy kiedyś byli związani z naszą szkołą. Znicze zakupiono ze składek uczniów i nauczycieli. Klasa I TMH wraz z wychowawczynią panią Marią Budkiewicz odwiedziła miejsce pamięci w Rudzkim Moście, tam również zapalono znicze. Uczniowie zanieśli także znicze na cmentarze w Cekcynie, Gostycynie, Bysławiu, Śliwicach i Silnie.

   W szkole pani Katarzyna Gabrych upamiętniła tych, co odeszli okolicznościową gazetką oraz zniczem.

Zobacz galerię

Uczniowie ZSLiT bardzo lubią pomagać

igrzyska03Uczniowie ZSLiT bardzo lubią pomagać

     Dnia 14.09.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych  im. Ziemi Tucholskiej reprezentowali naszą szkołę pomagając przy organizacji IV Igrzysk Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych.

     Szczególną pomocą wykazała się dwójka wolontariuszy: Paulina Maciejewska i Hubert Socha,  swoje ogromne wsparcie okazała także czwórka naszych uczniów: Kinga Olszewska, Adam Brzeziński, Bartosz Hennik i Mateusz Łukaszewicz. Uczniowie działają w Szkolnym Kole Wolontariatu, które prowadzi pani Anna Czapiewska oraz w Samorządzie Uczniowskim prowadzonym przez panią Katarzynę Gabrych.

Paulina Maciejewska

Hubert Socha

Pielgrzymka maturzystów 2017

pielg maturz01Pielgrzymka maturzystów

   25 września 2017 roku uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej wzięli udział w pielgrzymce maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Zawierzyli się opiece Matki Bożej podczas modlitwy, zwiedzili Klasztor Ojców Paulinów oraz uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Andrzejem Sową, autorem książki „Ocalony. Ćpunk w Kościele”

Wycieczka IITI do JumpinPlace

wycieczka2tiWycieczka klasy IITI do JumpinPlace

  W dniu 25 wrzesnia 2017r. uczniowie klasy IITI wzieli udział w wyjeździe do Bydgoszczy. Celem były zajecia sportowe w JumpinPlace - park trampolin. Przez dwie godziny intensywnego skakania wylano mnóstwo potu ale też było wiele śmiechu i zabawy. Opiekunami wycieczki byli: P.Pełczyński, H.Zielinski.