perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Wystawy świąteczne

Wystawy świateczne

   W dniu 18.12.2013 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum Handlowego przygotowali świąteczne wystawy sklepowe na szkolny konkurs pn. „Wystawa Świąteczna” – Boże Narodzenie 2013. W konkursie wzięły udział 4 zespoły klasowe.

   Była to okazja do zaprezentowania własnych pomysłów na wystrój witryny sklepowej. Najwyżej oceniono efekt pracy zespołu klasy IIITH Andżeliki Grzywacz, Marty Łabickiej i Magdy Ligman.

   Konkurs przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Katarzyna Gabrych i Tadeusz Pestka. Prace oceniała komisja w składzie PP. Dorota Przybylo, Anna Czapiewska, Katarzyna Gabrych i Tadeusz Pestka, która brała pod uwagę kolorystykę, opakowania, przesłanie, wrażenia estetyczne.

   Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły oraz słodycze, które wręczyła wicedyrektor Hanna Chojnowska. Wystawy można było podziwiać w auli.

 zobacz zdjęcia w galerii...