perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Mistrzostwa szkoły w siatkówce chłopców

   Do rozgrywek o mistrzostwo szkoły w piłce siatkowej chłopców przystąpiło 13 zespołów klasowych, które rozlosowano do 4 grup. W grupie A grały następujące zespoły:II TH/L, IV TI i II TL, w grupie B I TI, II TI i I el, w grupie C III TM, II TM i III el a w grupie D, IV TG, I TL, III TI i IV TM/H. Awans z grup i prawo gry w ścisłym finale wywalczyły następujące zespoły: IV TI, III TI, II TI, II TM. Dnia 14 stycznia 2014 r. rozegrano finał. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Szkoły wywalczył po raz drugi zespół klasy III TI w składzie: Mateusz Grabowski, Błażej Nitka, Michał Wróbel, Zenon Ziegert, Patryk Tubura, Tomasz Weltrowski, Damian Gumiński. Drugie miejsce dla klasy IV TI, trzecie dla II TM a czwarte dla II TI.