perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs "Najładniejsza choinka"

choinka kon02Podsumowanie konkursu pn „Najładniejsza choinka”


          W grudniu w naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny na najładniejszą choinkę. Do konkursu zgłoszono 51 prac wykonanych z różnych materiałów z zastosowaniem rozmaitych technik. Jury w składzie: Wojciech Kijora, Justyna Kania, Dorota Zielińska, Katarzyna Gabrych miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić najładniejsze prace.

Po długich dyskusjach przyznano:

  • I miejsce – Laura Andreasik z klasy II TMH
  • II miejsce – Katarzyna Muszczak z klasy I TMH
  • III miejsce – Angelika Wiśniewska z klasy I  TMH
  • wyróżnienie – Dagmara Orlikowska z klasy II TMH

       14 grudnia  wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania natomiast osobom wyróżnionym - dyplomy i nagrody rzeczowe.
       18 grudnia  prace zostały przekazane przez szkolnych wolontariuszy mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Wysokiej jako dary od całej społeczności uczniowskiej.

choinka kon01