perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Podsumowanie szkolnej akcji „Pluszowy Miś”

pomagam201701Podsumowanie szkolnej akcji „Pluszowy Miś”

       Od 24 listopada na terenie naszej szkoły zbieraliśmy dary tj. maskotki, zabawki, książeczki, puzzle itp. dla dzieci potrzebujących wsparcia i pocieszenia.

Podczas akcji społeczność szkolna przyniosła ponad 200 darów, które przekazaliśmy:

  • dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi  - 14 grudnia oddział przedszkolny odwiedzili Wojciech Brzeziński z klasy III TI, Agnieszka Nitka z klasy III TŻ, Daria Dobrowolska z klasy II TMH oraz Miłosz Suchomski z  III TIpomagam201702
  • dzieciom z Dziecięcego Oddziału w Tucholskim Szpitalu – 21 grudnia dary przekazali Mikołaj Szulc z klasy III TŻ, Laura Andreasik z klasy II TMH, Natalia Narloch z klasy II TMH, Krzysztof Smoliński z II TMH oraz Mikołaj Janowic z II TMH
  • dzieciom ze świetlicy terapeutycznej „Przyjazny Kąt” działającej przy Tucholskim Ośrodku Kultury – 21 grudnia  Mikołaj Szulc oraz Mikołaj Janowic w rolach św. Mikołajów  pod opieką pani Anny Czapiewskiej przekazali każdemu dziecku prezenty wywołujące uśmiech na ich twarzach.

Za wszystkie dary dziękujemy! Pomagajmy bo możemy!

Samorząd Uczniowski