perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

XI Szkolny Konkurs Ortograficzny

xi kon ortografXI Szkolny Konkurs Ortograficzny

   18 stycznia 2018 r. nastąpiło wręczenie nagród laureatom XI Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Do etapu międzyklasowego zakwalifikowało się 14 osób z różnych klas Technikum nr 1. Najlepiej z dyktandem pt. „Przejezdny lunapark” poradzili sobie:

I miejsce: Łukasz Polcyn – kl. I TI
II miejsce – Weronika Reszczyńska – kl. III TL
III miejsce – Kacper Rutzki – kl. III TI  (nieobecny na zdjęciu).

Gratulujemy! Bogumiła Grzelka, Justyna Kania, Monika Połom