perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Projekt "Szkoła Zawodowców"

szkola zawodowcow122   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi kształcący się w zawodach  technik mechanik, technik logistyk, technik informatyk uczestniczą w innowacyjnych zajęciach pozalekcyjnych na wyższej uczelni w ramach projektu „Szkoła Zawodowców”. Uczniowie biorą udział w 5 wyjazdach na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam realizują zajęcia związane z robotami mobilnymi, układami programowalnymi oraz obróbką danych w środowisku Labview.  Zajęcia odbywają się na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej  oraz Studium Politechnicznego. Dzięki współpracy z UMK uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań, rozwijania talentów, wdrażania do aktywnej i samodzielnej pracy oraz kształtowania procesu logicznego myślenia.

szkola zawodowcow121

szkola zawodowcow123

szkola zawodowcow124