perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Wizyta w ATOS Global Delivery Center Polska.

wycieczka atos122Wizyta w ATOS Global Delivery Center Polska.

   W miniony poniedziałek 26.03.2018 klasa 3 TI miała okazję odbycia wyjątkowej wycieczki. Celem wyjazdu był ATOS, Biznes Park przy ul. Kraszewskiego w Bydgoszczy. Napięty program wizyty obejmował między innymi prezentację działalności ATOS – jednego z największych integratorów działających na rynku IT - więcej na https://atos.net/pl/polska , pokaz w Demo Room w formie przedstawienia, podczas którego pracownicy ATOS pokazali jak wygląda serwis klientów od przyjęcia zgłoszenia o awarii po rozwiązanie problemu na poziomie architekta. Jak również spotkanie z przedstawicielem działu Network Data Center & Communication Services oraz spacer po open space – Network Operations Center. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja przedstawiciela działu Big Data and Security pt. “Dzień z życia Security Operations Center” oraz rozmowa dot. cyberbezpieczeństwa. Została również przedstawiona możliwość aplikowania o staże i pracę w ATOS Polska. Miłym akcentem było spotkanie z p. Mateuszem Lorbieckim, absolwentem naszej szkoły, który związał swoją karierę zawodową z ATOSEM. Niewątpliwie był to przyjemnie i efektywnie spędzony czas. Dziękujemy pracownikom ATOS za miłe przyjęcie.

wycieczka atos121

wycieczka atos123