perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Od teorii do profesjonalizmu: Dekoracja Stołu Wielkanocnego

dekoracje stolu 1miejsce   Dnia 27 marca 2018 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się tradycyjny konkurs szkolny: “Od teorii do profesjonalizmu: Dekoracja Stołu Wielkanocnego”.  Celem konkursu jest kultywowanie tradycji polskiej, rozwijanie zdolności i umiejętności uczniów. Konkurs zorganizowano pod kierunkiem Aleksandry Browarskiej przy współudziale Justyny Grzonkowskiej i Grzegorza Knuta.

    W konkursie udział wzięły dwuosobowe zespoły uczniów z Technikum nr 1 uczący się w zawodzie technik organizacji i usług gastronomicznych. W ramach zadania konkursowego uczestnicy przygotowali propozycję menu Śniadania Wielkanocnego, okolicznościową kartę dań, zastawiali stół zgodnie z zasadami obsługi konsumenta oraz stworzyli wielkanocne aranżacje stołu świątecznego.

    Jury w składzie: Katarzyna Gabrych, Anna Czapiewska, Aleksandra Browarska i Grzegorz Knut wyłonili zwycięzców jak następuje:

  • I miejsce: Angelika Pozorska i Klaudia Kędzierska kl 1TŻ, stół nr 4
  • II miejsce: Natalia Łepek i Danka Łącka kl 3TŻ, stół nr 1
  • III miejsce: Natalia Główczewska i Karolina Berendt kl 2 I 3 TŻ, stół nr 3

Wyróżnienia otrzymali: Paulina Landmesser i Mikołaj Szulc kl 3TŻ oraz Remigiusz Kulesza i Szymon Kujawski kl 1TŻ.

Galeria zdjęć

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy Smacznych, Zdrowych Świąt Wielkanocnych!!!