perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Drużyna PCK z ZSLiT druga w powiecie

pckDrużyna  PCK z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych druga w powiecie

   Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK to ważny element szerzenia idei niesienia pomocy poszkodowanym.  Organizowane  są co roku zgodnie   z regulaminem  uchwalonym przez Zarząd Główny PCK. Startują w nich drużyny złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest udzielenie pierwszej pomocy w zainscenizowanych wypadkach, rozwiązywanie testów z wiedzy o ruchu czerwonokrzyskim i prawie humanitarnym oraz ze znajomości udzielania pierwszej pomocy.
   W dniu 21.04.2018r w godz. 9.00 – 14.00 na terenie Zespołu Szkół  Ogólnokształcących w Tucholi odbył się etap rejonowy XXVI OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA.
Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli :

  • Pan Jarosław Katulski –  Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Pan Michał Mróz – starosta Powiatu Tucholskiego
  • Pan Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi
  • Pan Dariusz Goźliński– Komendant PPSP w Tucholi

        Na starcie stanęły cztery pięcioosobowe drużyny (Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej, Technikum Leśne, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących). Ich umiejętności oceniali sędziowie – pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz strażacy. Nasz  zespół reprezentowali:

  • Patrycja Piotrowska – kapitan
  • Oliwia Klatecka
  • Sandra Nyłk
  • Patrycja Żuraw
  • Mikołaj Janowic

   O  zwycięstwie  mistrzostw decydowała łączna ilość punktów zdobytych  na 6 stacjach i w dwóch testach  pisemnych.  Podczas bardzo wyrównanej rywalizacji nasza drużyna  zajęła ostatecznie  II miejsce. Drużynę wspierali i przygotowywali: pani Małgorzata Kornaś – opiekun szkolnego koła PCK oraz pan Andrzej Majewski