perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

turniej hist 01Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

   W dniach 6 i 8 listopada 2018 r. odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych  dwuetapowy turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”. W pierwszej fazie dwanaścioro uczniów musiało zmierzyć się z testem dotyczącym okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz historii II Rzeczypospolitej. Do etapu ustnego przeszło sześcioro zawodników. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów: I miejsce zdobył Karol Gerka, II Bartosz Łepak, a III Karolina Chlebowska i Przemysław Florkiewicz.
   Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone laureatom podczas szkolnej akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zaś nagrody książkowe w dniu 11 listopada, w hali tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w trakcie powiatowych obchodów tego święta.  
   Organizatorami turnieju byli nauczyciele historii – Maria Budkiewicz i Waldemar Ptak.