perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

W stulecie odzyskania suwerenności przez Polskę 1918-2018

niepodl 40„Droga do niepodległości. W stulecie odzyskania suwerenności przez Polskę 1918-2018”

   Pod takim tytułem w dniu 9 listopada 2018 r. została zorganizowana w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną oraz grono pedagogiczne.
   Program akademii obejmował partie recytowane oraz śpiewane. Całość wzbogacała tematyczna scenografia oraz prezentacja multimedialna.
   Główny ciężar przygotowania uroczystości spoczął na barkach uczniów szkoły, nad którymi opiekę roztoczyli nauczyciele – Katarzyna Gabrych i Mariola Budkiewicz. W przedstawieniu wzięli także udział członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, nad którymi pieczę sprawował Grzegorz Piłat.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości