perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Tucholi

piknik hist 12Udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Tucholi

   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w dniu 11 listopada 2018 r. wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tzw. pikniku historycznego, który odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, przygotowali dwa stanowiska tematyczne: instalację o tematyce historycznej z wykorzystaniem drona oraz ekspozycję edukacyjną pod nazwą „Kawiarenka tucholska w 1918 r.”
   Opiekunami uczniów byli nauczyciele szkoły: Aleksandra Browarska, Justyna Grzonkowska, Sławomir Kryś, Grzegorz Knut, Grzegorz Piłat i Waldemar Ptak.

Zobacz galerię zdjęć