perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Dekoracja Stołu Wigilijnego

wigilijne stoly19   Dnia 18 grudnia 2018 roku w sali 102 odbył się konkurs gastronomiczny dla uczniów Technikum Żywienia: Dekoracja Stołu Wigilijnego.  Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych:  Aleksandra Browarska i Grzegorz Knut. Uczniowie realizowali zadania konkursowe w następujących kategoriach:

  • propozycja menu wigilijnego,
  • estetyka okolicznościowej karty dań,
  • nakrycie stołu zgodne z zasadami obsługi konsumenta,
  • świąteczna aranżacja stołu wigilijnego,
  • ciasteczka świąteczne podlegające ocenie organoleptycznej.

Pierwsze miejsce zajął zespół klasy IV TŻ w składzie: Agnieszka Nitka, Danka Łącka, stół nr 7.

Drugie miejsce również przedstawiciele klasy IVTŻ: Natalia Łepek i Karolina Berendt, stół nr 3.

Miejsce trzecie zespół z klasy I: Julia Kaźmierczak i Julia Grugiel, stół nr 2.

galeria zdjęć

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy smacznych, zdrowych i radosnych Świąt  Bożego Narodzenia!