perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Aktualności wolontariatu

wolontariat2018 01Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

  19 września 2018r. w hali OSiR w Tucholi odbyły się V Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się uczniowie naszej szkoły – Paulina Maciejewska i Hubert Socha.

  W dniach 1-2 grudnia (sobota-niedziela) odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności pod patronatem Banku Żywności. W zbiórce brały udział cztery ucznnice naszej szkoły z klasy 2śk: Dominika Kaczyńska, Weronika Żabińska, Sandra Falkowska, Bernadeta Kaczyńska.  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję.

  Przed świętami szkolny wolontariat miał wiele okazji do pomocy. Wolontariusze przygotowali i przekazali 11 paczek z prezentami dla podopiecznych tucholskiej świetlicy "Przyjazny Kąt".

  19 grudnia 2018 r. uczennica klasy 2 TŻh  Ewa Czerwińska razem z opiekunem wolontariatu  Anną Czapiewską odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Wraz z życzeniami podopieczni placówki otrzymali prezenty - były to własnoręcznie wykonane bombki zgłoszone przez uczniów na szkolny konkurs plastyczny.

  21 grudnia wolontariusze z ZSLiT uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym z członkami Domu Dziennego Pobytu "Senior+". W ramach prezentu uczestnicy spotkania zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi bombkami z konkursu.