perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

laureaci pioro starostySzkolny Konkurs Ortograficzny

laureaci pioro starosty

   Po raz dwunasty w naszej szkole odbył się konkurs sprawdzający umiejętność poprawnego zapisywania tekstu pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Uczniowie, którzy wyróżnili się na tle klasy, zostali zakwalifikowani do II etapu – łącznie 28 osób. Uczestnicy zmagali się z tekstem pt. „Sportowe osiągnięcia”.  Dyktanda zostały sprawdzone przez Komisję w składzie: Bogumiła Grzelka, Justyna Kania i Monika Połom.

mikolaj janowic   Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Zwycięzcami okazali się:

  • I miejsce: Daniel Rogowski - kl. II TI
  • II miejsce: Kacper Żuraw - kl. III TI
  • III miejsce: Mikołaj Janowic – kl. III TM/H.

   Ponadto Daniel Rogowski zajął też II miejsce w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Pióro Starosty”.  Artur Okonek z kl. IV TI otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!