perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs „Zasady bezpiecznego korzystania z sieci”

kon bezp w sieci6Konkurs „Zasady bezpiecznego korzystania z sieci”

   25 lutego wśród przedstawicieli wszystkich klas ZSLiT odbył się konkurs ze znajomości bezpiecznego poruszania się w sieci Internet. Do zawodów stanęło 38 osób. Pytania były zgodne z sylabusem modułu S3 ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) IT Security.

Wyniki układają się następująco. Najlepsi wśród klas informatycznych:

  • I miejsce – Konrad Krzysztofik 4 TI
  • II miejsce – Daniel Rogowski 2 TI
  • III miejsce – Bartosz Hennik 3 TI

W klasach nieinformatycznych najlepszymi zostali: Maksymilian Barwik I ms, Magdalena Barwińska kl. III TŻhot, Mikołaj Janowic 3 TMH.

1 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.