perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Obrona Cywilna Wokół Nas

obrona cywilna 04   29 kwietnia 2019 r w sali Urzędu Miejskiego braliśmy udział w podsumowaniu gminnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Obrona Cywilna Wokół Nas”. Wśród szkół ponadgimnazjalnych gminy Tuchola, uczniowie naszej szkoły zajęli:

  • II miejsce-Kacper Parszyk Z klasy I TLH,
  • III miejsce – Jakub Zaremski z klasy I TLH.  

Wyróżnienie natomiast otrzymała Karolina Chlebowska z klasy 4 TMH.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały przekazane do etapu wojewódzkiego. Głównym celem konkursu było promowanie wśród młodzieży prawidłowego zachowania się w obliczu niebezpieczeństw.

zobacz galerię