perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Hazard, nie dziękuję

hazard 01   W dniach 28 i 29 maja 2019r., w auli odbyły się prelekcje dla klas, na temat: „Hazard, nie dziękuję”. Przeprowadzili je umundurowani funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. W prelekcjach wzięło  udział ponad 300 uczniów z klas 2 i 3. Krajowa Administracja Skarbowa w 2018 r. rozpoczęła kampanię, która w swoich założeniach ma m.in. podnosić świadomość młodych osób oraz rodziców na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą hazard oraz granie w grynline.

   Na spotkaniu w auli młodzież miała okazję poznać zjawisko hazardu - co oznacza, jego uwarunkowania prawne (co legalne, co nielegalne), a przede wszystkim mechanizm powstawania uzależnienia od hazardu, czyli jego kontekst psychologiczny. Wielu uczniów otworzyło szeroko oczy na wieść, że zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez Internet przez nieuprawnione podmioty. Jeszcze szerzej, że hazard wciąga i niszczy tak samo brutalnie każdego człowieka jak alkohol, narkotyki, czy dopalacze.

   To daje do myślenia, zanim zaczniesz namiętnie kupować „zdrapki”, albo okupować regularnie automaty do gier….