perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

kon plastyczny 01Laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Obrona cywilna wokół nas”

   4 czerwca 2019 r w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego o obronie cywilnej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „ Działania służb specjalnych w sytuacjach kryzysowych”.

kon plastyczny 02   Kacper Parszyk uczeń klasy I TLH zdobył II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs nadesłano 396 prac z 53 Samorządów. Nagrody przyznano w czterech grupach wiekowych. Kacper odbierał nagrodę w towarzystwie p. Katarzyny Gabrych.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!