perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

wolontariat2019 01Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

   W dniu 29 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z dziećmi z tucholskiej świetlicy "Przyjazny Kąt". Udział wzięły Ewa Czerwińska z klasy 2 TŻh oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Anna Czapiewska. Dzieci otrzymały łącznie 20 wcześniej przygotowanych prezentów.

   28 maja 2019 roku odbyło się szkolenie składania serwetek dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Tucholi. W organizację warsztatów włączyły się łącznie cztery osoby: dwie uczennice (Ewa Czerwińska i Weronika Karnowska oraz dwie nauczycielki (pani Lidia Bonna i Anna Czapiewska).

   Warto także zaznaczyć, iż członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wielokrotnie angażowali się w pomoc na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

   6 kwietnia 2019 roku dwie wolontariuszki z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w zbiórce produktów żywnościowych organizowanej przez Bank Żywności.

wolontariat2019 03

wolontariat2019 02