perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Rejestracja dawców szpiku

szpik 01   W dniu 25 października 2019 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.  Wzięli w niej udział uczniowie pełnoletni naszej szkoły oraz nauczyciele. W sumie zarejestrowano ponad 40 osób.

   Akcję zorganizowała Fundacja DKMS (przedstawiciel p. Andżelika Thiel). Z ramienia ZSLiT wsparły ją Samorząd Uczniowski (opiekun p. Katarzyna Gabrych), Szkolne Koło PCK (opiekun p. Małgorzata Kornaś) oraz Szkolne Koło Wolontariatu.szpik 02