perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Martyna wygrała konkurs

kon niem   Martyna Mucha, uczennica kl. I Technikum Logistycznego naszej szkoły, została laureatką IV Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Małych Form Literackich w Języku Niemieckim organizowanego przez TL im. Adama Loreta w Tucholi w dniu 24.03.2014 r.
   Martyna zaprezentowała utwór pt. „Die kleine Waldmaus und das glückliche Glück”, którego tematyka ściśle wiązała się z mottem tegorocznych zmagań: „Las i jego mieszkańcy”.
  Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich tucholskich szkół ponadgimnazjalnych. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, poprawność wymowy i intonacji, płynność czytania oraz wrażenie artystyczne i estetyczne. Zajęcie I miejsca w tak licznym gronie uczestników jest dla naszej pierwszoklasistki dużym sukcesem. W przygotowaniach do konkursu wspierała ją p. Dorota Przybylo.


Serdecznie gratulujemy!