perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Turniej w piłce siatkowej chłopców

mecz siatk

  Dnia 26 marca 2014 w sali Zespołu Szkół Leśnych odbył się XX jubileuszowy turniej w piłce siatkowej chłopców o puchar Dyrektora Technikum Leśnego.

W turnieju wzięły udział drużyny tucholskich szkół średnich: ZSLiA,  ZSO, ZSLiT oraz Technikum Leśnego.Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Pierwsze miejsce oraz puchar Dyrektora TL zdobyła drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej.

Drużynę na turnieju reprezentowali uczniowie:

 1. Kuffel Paweł – klasa IV TI
 2. Rybacki Dawid – klasa IV TI
 3. Ossowski Kamil – klasa IV TI
 4. Lipiński Mateusz – klasa IV TG
 5. Grabowski Mateusz – klasa III TI
 6. Nitka Błazej – klasa III TI
 7. Wróbel Michał – klasa III TI
 8. Ziegert Zenon – klasa III TI
 9. Tybura Patryk – klasa III TI
 10. Cyganowski Artur – klasa II TM
 11. Neas Tomasz – klasa I Thot

Opiekunem drużyny jest pan Andrzej Majewski – nauczyciel wychowania fizycznego.