perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Portret Jana Pawła II

 

portretjp2   W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych przeprowadzono konkurs plastyczny pod nazwą „Portret Jana Pawła II”. Do konkursu przystąpiło 28 osób. Jury w składzie: ks. Andrzej Adamski, panie Dorota Przybylo i Katarzyna Gabrych oceniło i wyłoniło zwycięzców:
II miejsce – Martyna Rytlewska z kl. II TG
II miejsce – Magdalena Lademann z kl. II TL
III miejsce – Kinga Szulc z kl. III TH
Wyróżnienie: Karolina Lipkowska z kl. I TMG.
   Nie przyznano pierwszego miejsca. W dniach 16 do 30 kwietnia można było oglądać wystawę prac konkursowych w świetlicy szkolnej. 30 kwietnia wręczono nagrody oraz dyplomów.