perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Szymon Woźniak w ZSLiT

wozniak   W dniu 15 października 2014 roku odbyło się spotkanie z jednym z najlepszych żużlowców polskich ostatnich lat Szymonem Woźniakiem. Zawodnik „POLONI” Bydgoszcz urodzony w Tucholi, jest wielokrotnym indywidualnym mistrzem Polski, drużynowy mistrz Polski, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski.  
   Spotkanie z Szymonem prowadził Henryk Zielinski, zadając wiele różnych pytań  z życia żużlowca, z zawodów sportowych oraz z życia osobistego. Żużlowiec z wielkim zaangażowanie opowiadał o początkach swojej kariery, gdzie się zaczęła na mini żużlu,   a potem  o seniorskich sukcesach. Uczniowie w skupieniu słuchali wypowiedzi Szymona i zadawali różne pytania. Na koniec spotkania Szymon „odpalił” motocykl, można było też podejść i pooglądać z bliska sprzęt, założyć kask lub usiąść na motocyklu. Żużlowiec z uśmiechem na twarzy rozdawał autografy.