perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Nasze cheerleaderki

  CHEERLEADERS „ENIGMA”

Cheerleading jest przyjemną zabawą, przystępną rozrywką, integruje naszą młodzież oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów. Jako forma wyrazu uczuć pozwala na emocjonalne wyżycie się młodzieży, zapewnia pełne relaksacji odprężenie organizmu przytłoczonego zarówno stresującym życiem szkolnym jak i domowym. Uczestnictwo w takiej formie kultury fizycznej kształtuje wśród młodzieży oczekiwane zachowanie zdrowotne, społeczne i emocjonalne.

  W ubiegłym roku szkolnym nasz zespół ENIGMA promował szkołę oraz dbał o jej wizerunek na wielu imprezach sportowych oraz przedsięwzięciach realizowanych przez Stowarzyszenie Rodziców Specjalnej Troski. Nasze występy nie tylko miały na celu promocji szkoły ale i również zareklamowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym, aby podnieść jej prestiż.
  Obecnie grupa liczy 8 osób. Na początku każdego roku szkolnego odbywa się casting do zespołu. Zajęcia są prowadzone w każdy piątek w godzinach pozalekcyjnych.

    Skład zespołu ENIGMA w roku szkolnym 2012/2013 :
    1. Barwik Weronika - kl. I TG
    2. Jankowska Ewa - kl. II g
    3. Karowska Sylwia- kl. II g
    4. Pepliński Marek- kl. IV TM
    5. Piotrowska Paulina - kl. II TI
    6. Poćwiardowska Paulina - kl. II h
    7. Szukalska Kamila- kl. II TI
    8. Woźna – Kożuch Emilia – trenerka zespołu

Wiecej zdjęć w galerii...