perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

   Dnia 27 marca 2014 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego – Przemysława Szulczyk. Do konkursu przystąpiła młodzież z gimnazjów: w Lnianie, Śliwicach, Kęsowie i Bysławiu. W kategorii indywidualnej

zobacz galerię

 

  • pierwsze miejsce zajęła Natalia Zielona z gimnazjum w Lnianie,
  • na drugim miejscu uplasował się uczeń gimnazjum w Śliwicach – Sebastian Maślonkowski,
  • na trzecim natomiast uczennica z Lniana – Marta Zielona.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Martyna wygrała konkurs

kon niem   Martyna Mucha, uczennica kl. I Technikum Logistycznego naszej szkoły, została laureatką IV Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Małych Form Literackich w Języku Niemieckim organizowanego przez TL im. Adama Loreta w Tucholi w dniu 24.03.2014 r.
   Martyna zaprezentowała utwór pt. „Die kleine Waldmaus und das glückliche Glück”, którego tematyka ściśle wiązała się z mottem tegorocznych zmagań: „Las i jego mieszkańcy”.
  Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich tucholskich szkół ponadgimnazjalnych. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, poprawność wymowy i intonacji, płynność czytania oraz wrażenie artystyczne i estetyczne. Zajęcie I miejsca w tak licznym gronie uczestników jest dla naszej pierwszoklasistki dużym sukcesem. W przygotowaniach do konkursu wspierała ją p. Dorota Przybylo.


Serdecznie gratulujemy!

Certyfikat dla ZSLiT w Tucholi

   Uczniowie z ZSLiT w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyli w programie edukacyjno-badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.

certyfikat dla TG  certyfikat dla TH  certyfikat dla TL certyfikat dla TI

Czytaj więcej: Certyfikat dla ZSLiT w Tucholi

Uczniowie ZSLiT byli na targach w Berlinie

targi w berlinie09   W dniach 8-9 marca 2014 roku grupa uczniów z Technikum Hotelarskiego pod opieką pani Anny Czapiewskiej, nauczycielki zawodowych przedmiotów hotelarskich uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Hotelarskich w Berlinie.

Zobacz galerię z wyjazdu

Czytaj więcej: Uczniowie ZSLiT byli na targach w Berlinie

Konkurs plastyczny

Celem konkursu jest przedstawienie Jana Pawła II.

Szczegóły konkursu zobacz tutaj.