perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Wręczenie certyfikatów ECDL PROFILE dla uczniów ZSLiT

ecdl certyfikatWręczenie certyfikatów ECDL PROFILE dla uczniów ZSLiT

   W dniu 22 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi przy ul. Świeckiej 89a podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego Koordynator Regionalny ECDL na województwo kujawsko-pomorskie dokonał uroczystego wręczenia certyfikatów ECDL PROFILE dla uczniów, którzy w ramach projektu „Szkoła Zawodowców” oraz programu „Klasa z ECDL” realizowali rozszerzony o elementy syllabusów ECDL program nauczania z informatyki, a następnie przystąpili do egzaminów. Przygotowaniem uczniów do uzyskania certyfikatów zajmował się Pan Sławomir Kryś.

zobacz na stronie ECDL

Drużyna PCK z ZSLiT druga w powiecie

pckDrużyna  PCK z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych druga w powiecie

   Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK to ważny element szerzenia idei niesienia pomocy poszkodowanym.  Organizowane  są co roku zgodnie   z regulaminem  uchwalonym przez Zarząd Główny PCK. Startują w nich drużyny złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest udzielenie pierwszej pomocy w zainscenizowanych wypadkach, rozwiązywanie testów z wiedzy o ruchu czerwonokrzyskim i prawie humanitarnym oraz ze znajomości udzielania pierwszej pomocy.
   W dniu 21.04.2018r w godz. 9.00 – 14.00 na terenie Zespołu Szkół  Ogólnokształcących w Tucholi odbył się etap rejonowy XXVI OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTW PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA.
Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli :

 • Pan Jarosław Katulski –  Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 • Pan Michał Mróz – starosta Powiatu Tucholskiego
 • Pan Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi
 • Pan Dariusz Goźliński– Komendant PPSP w Tucholi

        Na starcie stanęły cztery pięcioosobowe drużyny (Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej, Technikum Leśne, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących). Ich umiejętności oceniali sędziowie – pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz strażacy. Nasz  zespół reprezentowali:

 • Patrycja Piotrowska – kapitan
 • Oliwia Klatecka
 • Sandra Nyłk
 • Patrycja Żuraw
 • Mikołaj Janowic

   O  zwycięstwie  mistrzostw decydowała łączna ilość punktów zdobytych  na 6 stacjach i w dwóch testach  pisemnych.  Podczas bardzo wyrównanej rywalizacji nasza drużyna  zajęła ostatecznie  II miejsce. Drużynę wspierali i przygotowywali: pani Małgorzata Kornaś – opiekun szkolnego koła PCK oraz pan Andrzej Majewski

Od teorii do profesjonalizmu: Dekoracja Stołu Wielkanocnego

dekoracje stolu 1miejsce   Dnia 27 marca 2018 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się tradycyjny konkurs szkolny: “Od teorii do profesjonalizmu: Dekoracja Stołu Wielkanocnego”.  Celem konkursu jest kultywowanie tradycji polskiej, rozwijanie zdolności i umiejętności uczniów. Konkurs zorganizowano pod kierunkiem Aleksandry Browarskiej przy współudziale Justyny Grzonkowskiej i Grzegorza Knuta.

    W konkursie udział wzięły dwuosobowe zespoły uczniów z Technikum nr 1 uczący się w zawodzie technik organizacji i usług gastronomicznych. W ramach zadania konkursowego uczestnicy przygotowali propozycję menu Śniadania Wielkanocnego, okolicznościową kartę dań, zastawiali stół zgodnie z zasadami obsługi konsumenta oraz stworzyli wielkanocne aranżacje stołu świątecznego.

    Jury w składzie: Katarzyna Gabrych, Anna Czapiewska, Aleksandra Browarska i Grzegorz Knut wyłonili zwycięzców jak następuje:

 • I miejsce: Angelika Pozorska i Klaudia Kędzierska kl 1TŻ, stół nr 4
 • II miejsce: Natalia Łepek i Danka Łącka kl 3TŻ, stół nr 1
 • III miejsce: Natalia Główczewska i Karolina Berendt kl 2 I 3 TŻ, stół nr 3

Wyróżnienia otrzymali: Paulina Landmesser i Mikołaj Szulc kl 3TŻ oraz Remigiusz Kulesza i Szymon Kujawski kl 1TŻ.

Galeria zdjęć

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy Smacznych, Zdrowych Świąt Wielkanocnych!!!

Wizyta w ATOS Global Delivery Center Polska.

wycieczka atos122Wizyta w ATOS Global Delivery Center Polska.

   W miniony poniedziałek 26.03.2018 klasa 3 TI miała okazję odbycia wyjątkowej wycieczki. Celem wyjazdu był ATOS, Biznes Park przy ul. Kraszewskiego w Bydgoszczy. Napięty program wizyty obejmował między innymi prezentację działalności ATOS – jednego z największych integratorów działających na rynku IT - więcej na https://atos.net/pl/polska , pokaz w Demo Room w formie przedstawienia, podczas którego pracownicy ATOS pokazali jak wygląda serwis klientów od przyjęcia zgłoszenia o awarii po rozwiązanie problemu na poziomie architekta. Jak również spotkanie z przedstawicielem działu Network Data Center & Communication Services oraz spacer po open space – Network Operations Center. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja przedstawiciela działu Big Data and Security pt. “Dzień z życia Security Operations Center” oraz rozmowa dot. cyberbezpieczeństwa. Została również przedstawiona możliwość aplikowania o staże i pracę w ATOS Polska. Miłym akcentem było spotkanie z p. Mateuszem Lorbieckim, absolwentem naszej szkoły, który związał swoją karierę zawodową z ATOSEM. Niewątpliwie był to przyjemnie i efektywnie spędzony czas. Dziękujemy pracownikom ATOS za miłe przyjęcie.

wycieczka atos121

wycieczka atos123

Projekt "Szkoła Zawodowców"

szkola zawodowcow122   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi kształcący się w zawodach  technik mechanik, technik logistyk, technik informatyk uczestniczą w innowacyjnych zajęciach pozalekcyjnych na wyższej uczelni w ramach projektu „Szkoła Zawodowców”. Uczniowie biorą udział w 5 wyjazdach na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam realizują zajęcia związane z robotami mobilnymi, układami programowalnymi oraz obróbką danych w środowisku Labview.  Zajęcia odbywają się na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej  oraz Studium Politechnicznego. Dzięki współpracy z UMK uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań, rozwijania talentów, wdrażania do aktywnej i samodzielnej pracy oraz kształtowania procesu logicznego myślenia.

szkola zawodowcow121

szkola zawodowcow123

szkola zawodowcow124