perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Projekt "Szkoła Zawodowców"

szkola zawodowcow122   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi kształcący się w zawodach  technik mechanik, technik logistyk, technik informatyk uczestniczą w innowacyjnych zajęciach pozalekcyjnych na wyższej uczelni w ramach projektu „Szkoła Zawodowców”. Uczniowie biorą udział w 5 wyjazdach na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam realizują zajęcia związane z robotami mobilnymi, układami programowalnymi oraz obróbką danych w środowisku Labview.  Zajęcia odbywają się na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej  oraz Studium Politechnicznego. Dzięki współpracy z UMK uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań, rozwijania talentów, wdrażania do aktywnej i samodzielnej pracy oraz kształtowania procesu logicznego myślenia.

szkola zawodowcow121

szkola zawodowcow123

szkola zawodowcow124

 

Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza

prymuszawodu122Mamy prymusów zawodu

              13 marca 2018 roku w hali Arena Toruń odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych. Wśród tych osób znaleźli się także nasi uczniowie: Dawid Drejarz, Jakub Rompalski, Karolina Berendt, Wiktor Drzycimski, Kamil Jaruszewski, Weronika Reszczyńska, Bartłomiej Wolszleger, Marta Żmich, Łukasz Szulc.

              „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza” jest to projekt stypendialny realizowany w oparciu o środki z  Regionalnego Programu Operacyjnego. Otrzymane stypendium młodzież może wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. Podczas wtorkowego spotkania stypendyści podpisali umowy stypendialne. Certyfikaty z gratulacjami odebrali też dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści.

Certyfikat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

prymuszawodu121

prymuszawodu123

Pożegnanie Teresy

tereniaPożegnanie Teresy

   W sobotę 24 lutego 2018 roku odeszła nasza Koleżanka Teresa Aftyka – Pastwa. Całe swoje życie zawodowe poświęciła Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych. Była wychowawcą i nauczycielem wielu pokoleń uczniów, którzy będą pamiętać jej lekcje języka polskiego.

   Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o tym, że nie ma Pani Teresy już pośród nas. Wydaje się, że jeszcze chwilę temu z dziennikiem lekcyjnym przemierzała  korytarz szkolny do „piętnastki”  na parterze. Do sali ze słownikami i karykaturami pisarzy. Czasy się zmieniają, ludzie przemijają, ale Ci, którzy z Nią pracowali będą  pamiętać wyrazisty charakter, szczerość i życzliwość.

Studniówka 2018

studniowka2018 101Studniówka 2018

Galeria zdjęć

Film

Wolontariat w ZSliT

wolontariat 05Prezenty dla seniorów z DPS w Wysokiej

   Pamięć o innych jest bardzo ważna. Świadoma tego jest Oliwia Klatecka, uczennica klasy IITŻHOT, która 18.12.2017 wspólnie z panią Anną Czapiewską, opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Wysokiej. Nie mogło zabraknąć małego świątecznego gestu – aż 56 podopiecznych placówki otrzymało własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły choinki. Każdemu  niezależnie od wieku, w ten jeden jedyny dzień w roku należy się nieco ciepła.

Wolontariusze – dzieciom z okazji świąt

   Czym byłyby mikołajki bez Mikołaja? Dzięki  wolontariuszom dzieci z świetlicy „Przyjazny kąt” działającej przy Domu Kultury w Tucholi otrzymały upominki, które zostały zgromadzone przez uczniów ZSLiT. Jeden Mikołaj mógłby jednak nie poradzić sobie z tak wielkim natłokiem obowiązków, więc zmuszony był sprowadzić sobie pomocników. Mikołajami byli uczniowie trzech różnych klas: Mikołaj Warszewski z klasy 2 TI, Mikołaj Szulc z klasy 3 TŻ oraz Mikołaj Janowic z klasy 2TMH. Całego wydarzenia doglądał opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Anna Czapiewska.

21.Świąteczna Zbiórka Żywności

   Nie liczy się to ile posiadasz, ale to ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. W myśl tej zasady, kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności.  Tym  razem, w świątecznej zbiórce żywności brało udział aż 7 wolontariuszy, zebrano ponad 710 kg żywności. Były to kolejno: uczennice klasy 3 TL Dagmara Kamińska i Monika Ławecka, uczeń klasy 2 TI Krzysztof Kwaśniewski oraz uczennice klasy 2 TŻHot Magdalena Barwińska, Patrycja Żuraw, Sandra Nyłk i Paulina Meirowska. Każdy uczeń biorący udział w zbiórce pomagał poza zajęciami lekcyjnymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Cykliczne wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej

   Uczennice z klasy II TŻhot Sandra Nyłk i Patrycja Żuraw zawsze znajdą czas, żeby odwiedzić podopiecznych placówki w Wysokiej.
   Mieszkańcy DPS często bywają sami ze swoimi myślami, dlatego nasza młodzież odwiedzając pensjonariuszy, wnosi w ich życie chociaż odrobinę  radości.

zobacz galerię zdjęć