perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Studniówka 2018

studniowka2018 101Studniówka 2018

Galeria zdjęć

Film

Wolontariat w ZSliT

wolontariat 05Prezenty dla seniorów z DPS w Wysokiej

   Pamięć o innych jest bardzo ważna. Świadoma tego jest Oliwia Klatecka, uczennica klasy IITŻHOT, która 18.12.2017 wspólnie z panią Anną Czapiewską, opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Wysokiej. Nie mogło zabraknąć małego świątecznego gestu – aż 56 podopiecznych placówki otrzymało własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły choinki. Każdemu  niezależnie od wieku, w ten jeden jedyny dzień w roku należy się nieco ciepła.

Wolontariusze – dzieciom z okazji świąt

   Czym byłyby mikołajki bez Mikołaja? Dzięki  wolontariuszom dzieci z świetlicy „Przyjazny kąt” działającej przy Domu Kultury w Tucholi otrzymały upominki, które zostały zgromadzone przez uczniów ZSLiT. Jeden Mikołaj mógłby jednak nie poradzić sobie z tak wielkim natłokiem obowiązków, więc zmuszony był sprowadzić sobie pomocników. Mikołajami byli uczniowie trzech różnych klas: Mikołaj Warszewski z klasy 2 TI, Mikołaj Szulc z klasy 3 TŻ oraz Mikołaj Janowic z klasy 2TMH. Całego wydarzenia doglądał opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Anna Czapiewska.

21.Świąteczna Zbiórka Żywności

   Nie liczy się to ile posiadasz, ale to ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. W myśl tej zasady, kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności.  Tym  razem, w świątecznej zbiórce żywności brało udział aż 7 wolontariuszy, zebrano ponad 710 kg żywności. Były to kolejno: uczennice klasy 3 TL Dagmara Kamińska i Monika Ławecka, uczeń klasy 2 TI Krzysztof Kwaśniewski oraz uczennice klasy 2 TŻHot Magdalena Barwińska, Patrycja Żuraw, Sandra Nyłk i Paulina Meirowska. Każdy uczeń biorący udział w zbiórce pomagał poza zajęciami lekcyjnymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Cykliczne wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej

   Uczennice z klasy II TŻhot Sandra Nyłk i Patrycja Żuraw zawsze znajdą czas, żeby odwiedzić podopiecznych placówki w Wysokiej.
   Mieszkańcy DPS często bywają sami ze swoimi myślami, dlatego nasza młodzież odwiedzając pensjonariuszy, wnosi w ich życie chociaż odrobinę  radości.

zobacz galerię zdjęć

XI Szkolny Konkurs Ortograficzny

xi kon ortografXI Szkolny Konkurs Ortograficzny

   18 stycznia 2018 r. nastąpiło wręczenie nagród laureatom XI Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Do etapu międzyklasowego zakwalifikowało się 14 osób z różnych klas Technikum nr 1. Najlepiej z dyktandem pt. „Przejezdny lunapark” poradzili sobie:

I miejsce: Łukasz Polcyn – kl. I TI
II miejsce – Weronika Reszczyńska – kl. III TL
III miejsce – Kacper Rutzki – kl. III TI  (nieobecny na zdjęciu).

Gratulujemy! Bogumiła Grzelka, Justyna Kania, Monika Połom

Pożegnanie Kingi

kingaPożegnanie Kingi

   Dzisiaj 19.01.2018 r. żegnamy Kingę Kęsik. Była nie tylko uczennicą, absolwentką, ale także życzliwą policjantką, która chętnie odwiedzała naszych uczniów. Będziemy pamiętać. Rodzinie składamy serdeczne kondolencje.

Podsumowanie szkolnej akcji „Pluszowy Miś”

pomagam201701Podsumowanie szkolnej akcji „Pluszowy Miś”

       Od 24 listopada na terenie naszej szkoły zbieraliśmy dary tj. maskotki, zabawki, książeczki, puzzle itp. dla dzieci potrzebujących wsparcia i pocieszenia.

Podczas akcji społeczność szkolna przyniosła ponad 200 darów, które przekazaliśmy:

  • dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi  - 14 grudnia oddział przedszkolny odwiedzili Wojciech Brzeziński z klasy III TI, Agnieszka Nitka z klasy III TŻ, Daria Dobrowolska z klasy II TMH oraz Miłosz Suchomski z  III TIpomagam201702
  • dzieciom z Dziecięcego Oddziału w Tucholskim Szpitalu – 21 grudnia dary przekazali Mikołaj Szulc z klasy III TŻ, Laura Andreasik z klasy II TMH, Natalia Narloch z klasy II TMH, Krzysztof Smoliński z II TMH oraz Mikołaj Janowic z II TMH
  • dzieciom ze świetlicy terapeutycznej „Przyjazny Kąt” działającej przy Tucholskim Ośrodku Kultury – 21 grudnia  Mikołaj Szulc oraz Mikołaj Janowic w rolach św. Mikołajów  pod opieką pani Anny Czapiewskiej przekazali każdemu dziecku prezenty wywołujące uśmiech na ich twarzach.

Za wszystkie dary dziękujemy! Pomagajmy bo możemy!

Samorząd Uczniowski