perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs "Najładniejsza choinka"

choinka kon02Podsumowanie konkursu pn „Najładniejsza choinka”


          W grudniu w naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny na najładniejszą choinkę. Do konkursu zgłoszono 51 prac wykonanych z różnych materiałów z zastosowaniem rozmaitych technik. Jury w składzie: Wojciech Kijora, Justyna Kania, Dorota Zielińska, Katarzyna Gabrych miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić najładniejsze prace.

Po długich dyskusjach przyznano:

  • I miejsce – Laura Andreasik z klasy II TMH
  • II miejsce – Katarzyna Muszczak z klasy I TMH
  • III miejsce – Angelika Wiśniewska z klasy I  TMH
  • wyróżnienie – Dagmara Orlikowska z klasy II TMH

       14 grudnia  wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania natomiast osobom wyróżnionym - dyplomy i nagrody rzeczowe.
       18 grudnia  prace zostały przekazane przez szkolnych wolontariuszy mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Wysokiej jako dary od całej społeczności uczniowskiej.

choinka kon01

Kramik św. Mikołaja

kramik mikolaja02Kramik św. Mikołaja w ZSLiT


   Uczniowie klas gastronomicznych pod opieką p. Grzegorza Knuta przygotowali świąteczne słodkości. 6 grudnia Mikołaj (Wojtek Brzeziński - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego) wraz ze Śnieżynkami (Barbara Zwolińska oraz Karolina Muzioł) rozdawali przygotowane słodycze wszystkim uczniom ZSLiT.

galeria zdjęć

Sukces Daniela Rogowskiego

Sukces Daniela Rogowskiego

   Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno – literackim  „Szanuję i podziwiam, czyli o autorytetach młodego człowieka”:

  • w kategorii literackiej -  Julia Cyjak z II TŻ/Hot i Daniel Rogowski z I TI
  • w kategorii plastycznej – Karolina Chlebowska z II TM/H i Wiktoria Łącka z II TŻ/Hot.

   Ogłoszenie wyników nastąpiło 18 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zwycięzcą konkursu literackiego na poziomie szkół ponadgimnazjalnych został Daniel Rogowski z kl. I TI.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pokaz carvingu

carving2017 01Pokaz carvingu

  W środę 13 grudnia 2017 roku odbył się pokaz Carvingu, dla uczniów ZSLiT. Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu.

  Pokaz poprowadził propagator sztuki carvingu wśród młodzieży i dorosłych Paweł Sztenderski. Jest On jednym z najbardziej utytułowanych zawodników zajmujących się carvingiem    w Polsce. Wygrał sześć ogólnopolskich konkursów  m.in. Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach carvingowych za granicą. Towarzyszyła mu równie uzdolniona Dominika Sadowska.

  Uczniowie zapoznali się z tą ciekawą sztuką, na własne oczy zobaczyli od podstaw tworzenie owocowych dekoracji z arbuza i melona. Ochotnicy mogli spróbować swoich możliwości wycinając wzór tajski w melonie.

  Organizatorami imprezy byli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych: Justyna Grzonkowska oraz Aleksandra Browarska.

Konkurs biblijny "Śladami świętego Pawła"

kon relKonkurs biblijny "Śladami świętego Pawła"

   Wyniki konkursu biblijnego "Śladami świętego Pawła", który odbył się dnia 27.11.2017r. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Konkurs prowadzili L. Bonna i ks. Marcin Woelke. Na podium stanęły uczennice z klasy II Technikum Logistycznego:

  1. Wiktoria Chrobotek (37 pkt.)
  2. Natalia Paułbicka (25 pkt.)
  3. Paulina Augustyńska (24pkt.)

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała Rada Rodziców.