perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza

prymuszawodu122Mamy prymusów zawodu

              13 marca 2018 roku w hali Arena Toruń odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych. Wśród tych osób znaleźli się także nasi uczniowie: Dawid Drejarz, Jakub Rompalski, Karolina Berendt, Wiktor Drzycimski, Kamil Jaruszewski, Weronika Reszczyńska, Bartłomiej Wolszleger, Marta Żmich, Łukasz Szulc.

              „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza” jest to projekt stypendialny realizowany w oparciu o środki z  Regionalnego Programu Operacyjnego. Otrzymane stypendium młodzież może wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. Podczas wtorkowego spotkania stypendyści podpisali umowy stypendialne. Certyfikaty z gratulacjami odebrali też dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści.

Certyfikat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

prymuszawodu121

prymuszawodu123

Pożegnanie Teresy

tereniaPożegnanie Teresy

   W sobotę 24 lutego 2018 roku odeszła nasza Koleżanka Teresa Aftyka – Pastwa. Całe swoje życie zawodowe poświęciła Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych. Była wychowawcą i nauczycielem wielu pokoleń uczniów, którzy będą pamiętać jej lekcje języka polskiego.

   Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o tym, że nie ma Pani Teresy już pośród nas. Wydaje się, że jeszcze chwilę temu z dziennikiem lekcyjnym przemierzała  korytarz szkolny do „piętnastki”  na parterze. Do sali ze słownikami i karykaturami pisarzy. Czasy się zmieniają, ludzie przemijają, ale Ci, którzy z Nią pracowali będą  pamiętać wyrazisty charakter, szczerość i życzliwość.

Studniówka 2018

studniowka2018 101Studniówka 2018

Galeria zdjęć

Film

Wolontariat w ZSliT

wolontariat 05Prezenty dla seniorów z DPS w Wysokiej

   Pamięć o innych jest bardzo ważna. Świadoma tego jest Oliwia Klatecka, uczennica klasy IITŻHOT, która 18.12.2017 wspólnie z panią Anną Czapiewską, opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Wysokiej. Nie mogło zabraknąć małego świątecznego gestu – aż 56 podopiecznych placówki otrzymało własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły choinki. Każdemu  niezależnie od wieku, w ten jeden jedyny dzień w roku należy się nieco ciepła.

Wolontariusze – dzieciom z okazji świąt

   Czym byłyby mikołajki bez Mikołaja? Dzięki  wolontariuszom dzieci z świetlicy „Przyjazny kąt” działającej przy Domu Kultury w Tucholi otrzymały upominki, które zostały zgromadzone przez uczniów ZSLiT. Jeden Mikołaj mógłby jednak nie poradzić sobie z tak wielkim natłokiem obowiązków, więc zmuszony był sprowadzić sobie pomocników. Mikołajami byli uczniowie trzech różnych klas: Mikołaj Warszewski z klasy 2 TI, Mikołaj Szulc z klasy 3 TŻ oraz Mikołaj Janowic z klasy 2TMH. Całego wydarzenia doglądał opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Anna Czapiewska.

21.Świąteczna Zbiórka Żywności

   Nie liczy się to ile posiadasz, ale to ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. W myśl tej zasady, kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności.  Tym  razem, w świątecznej zbiórce żywności brało udział aż 7 wolontariuszy, zebrano ponad 710 kg żywności. Były to kolejno: uczennice klasy 3 TL Dagmara Kamińska i Monika Ławecka, uczeń klasy 2 TI Krzysztof Kwaśniewski oraz uczennice klasy 2 TŻHot Magdalena Barwińska, Patrycja Żuraw, Sandra Nyłk i Paulina Meirowska. Każdy uczeń biorący udział w zbiórce pomagał poza zajęciami lekcyjnymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Cykliczne wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej

   Uczennice z klasy II TŻhot Sandra Nyłk i Patrycja Żuraw zawsze znajdą czas, żeby odwiedzić podopiecznych placówki w Wysokiej.
   Mieszkańcy DPS często bywają sami ze swoimi myślami, dlatego nasza młodzież odwiedzając pensjonariuszy, wnosi w ich życie chociaż odrobinę  radości.

zobacz galerię zdjęć

XI Szkolny Konkurs Ortograficzny

xi kon ortografXI Szkolny Konkurs Ortograficzny

   18 stycznia 2018 r. nastąpiło wręczenie nagród laureatom XI Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Do etapu międzyklasowego zakwalifikowało się 14 osób z różnych klas Technikum nr 1. Najlepiej z dyktandem pt. „Przejezdny lunapark” poradzili sobie:

I miejsce: Łukasz Polcyn – kl. I TI
II miejsce – Weronika Reszczyńska – kl. III TL
III miejsce – Kacper Rutzki – kl. III TI  (nieobecny na zdjęciu).

Gratulujemy! Bogumiła Grzelka, Justyna Kania, Monika Połom