perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs i wycieczka

SNB16298Konkurs pt. Wybieram Wybory

   W dniu 9 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się etap szkolny konkursu organizowanego przez Krajowe Biuro Wyborcze pt. Wybieram Wybory. W zawodach udział wzięły dwie uczennice klasy I technikum – Patrycja Jączyńska i Monika Dzikowska. Dziewczyny uczą się w zawodzie technik hotelarstwa.

 

SNB16301Wycieczka do Torunia

   W dniu 22 listopada 2017 r. uczniowie klasy I technikum uczący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, pod opieką wychowawcy Waldemara Ptaka, odwiedzili Toruń. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła średniowieczną starówkę, w tym Muzeum Okręgowe mieszczące się w Ratuszu Starego Miasta. Zwieńczeniem była wizyta w kinie.

Narodowe Święto Niepodległości w ZSLiT

swieto niepodl2017 11Narodowe Święto Niepodległości w ZSLiT

   99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono 10 listopada głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszej ojczyzny. Podczas przedstawienia słowno-muzycznego uczniowie z klas: 3 TMH, 1 TL, 2 TI, 1 TL, 2 TL, 4 TL, 3 TŻ, 4 TMŻ, 1 TMH, 1 TŻhot, 2 śk, 3 TI, 4 TIH uczestniczyli w uroczystej lekcji historii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań – Marii Budkiewicz, Katarzyny Gabrych oraz panów – Waldemara Ptaka i Grzegorza Piłata.

Przesłanie – „Nie wstydźmy się tradycji, religii i ideałów naszych przodków. Bądźmy dumni z dziejów i kultury naszego narodu, bo tak jak drzewo bez korzeni, tak  naród bez historii nie ma szans do przetrwania. Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dla niej  żyć."

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości w ZSLiT

Wizyta na KPP

wizyta na kpp22Nagrodzeni uczniowie z ZSLiT na Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi


  Ośmioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Licealnych  i Technicznych, którzy okazali się najlepsi w konkursie ze znajomości historii naszego regionu została zaproszona  na Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie poprowadzili sierż. szt. Bartosz Wiese oraz  dzielnicowy asp.szt. Roman Lipiński. Na terenie komendy uczniowie zwiedzili areszt, niebieski pokój, pokój okazań osób zatrzymanych oraz siłownię. Główną atrakcją było sprawdzenie  swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy, uczestniczenie w różnych scenkach. Każdy z uczestników spotkania miał także możliwość zapoznania się z radiowozem policyjnym. GALERIA ZDJĘĆ.

Uczestnicy spotkania:
Wiktora Łącka - II TŻhot
Martyna Korzeniewska – II TŻhot
Mikołaj Janowic – II TMH
Mikołaj Szulc – III TŻ
Hubert Socha –III TŻ
Patryk Kaszczyszyn – III TMH
Piotr Lipkowski – III TMH
Krzysztof Pepliński – III TMH

Dzień Wszystkich Świętych w ZSLiT

wszystkichswietych201709Dzień Wszystkich Świętych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych

   Początek listopada to dla nas czas szczególny. Jak każda społeczność, my również pamiętamy o tych, co odeszli.

   Przygotowania  do listopadowych świąt rozpoczęliśmy już 30 października sprzątaniem miejsc pamięci i cmentarza w Rudzkim Moście przez uczniów i Strzelców pod opieką nauczycieli – pana Henryka Zielinskiego, pana Grzegorza Piłata oraz pana Waldemara Ptaka.

   31 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu społeczności szkolnej odwiedzili groby i zapalili znicze na grobach wszystkich , którzy kiedyś byli związani z naszą szkołą. Znicze zakupiono ze składek uczniów i nauczycieli. Klasa I TMH wraz z wychowawczynią panią Marią Budkiewicz odwiedziła miejsce pamięci w Rudzkim Moście, tam również zapalono znicze. Uczniowie zanieśli także znicze na cmentarze w Cekcynie, Gostycynie, Bysławiu, Śliwicach i Silnie.

   W szkole pani Katarzyna Gabrych upamiętniła tych, co odeszli okolicznościową gazetką oraz zniczem.

Zobacz galerię