perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Turniej w piłce siatkowej chłopców

mecz siatk

  Dnia 26 marca 2014 w sali Zespołu Szkół Leśnych odbył się XX jubileuszowy turniej w piłce siatkowej chłopców o puchar Dyrektora Technikum Leśnego.

W turnieju wzięły udział drużyny tucholskich szkół średnich: ZSLiA,  ZSO, ZSLiT oraz Technikum Leśnego.Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Pierwsze miejsce oraz puchar Dyrektora TL zdobyła drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej.

Czytaj więcej: Turniej w piłce siatkowej chłopców

Mistrzostwa szkoły w siatkówce chłopców

   Do rozgrywek o mistrzostwo szkoły w piłce siatkowej chłopców przystąpiło 13 zespołów klasowych, które rozlosowano do 4 grup. W grupie A grały następujące zespoły:II TH/L, IV TI i II TL, w grupie B I TI, II TI i I el, w grupie C III TM, II TM i III el a w grupie D, IV TG, I TL, III TI i IV TM/H. Awans z grup i prawo gry w ścisłym finale wywalczyły następujące zespoły: IV TI, III TI, II TI, II TM. Dnia 14 stycznia 2014 r. rozegrano finał. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Szkoły wywalczył po raz drugi zespół klasy III TI w składzie: Mateusz Grabowski, Błażej Nitka, Michał Wróbel, Zenon Ziegert, Patryk Tubura, Tomasz Weltrowski, Damian Gumiński. Drugie miejsce dla klasy IV TI, trzecie dla II TM a czwarte dla II TI.

Mistrzowstwa szkoły w siatkówce dziewcząt

   Turniej finałowy odbył się we wtorek 17 grudnia 2013 r. w hali sportowej ZSLiT. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów (do 25 pkt) . Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Mecze finałowe sędziował p. Andrzej Majewski.


1. II TL + II k – I h 2:0  25:20,  25:20
2. II TG –  I h        1:2  17:25,  25:15,  9:15
3. II TL + II k – II TG  2:0  25:19,  25:20

   Mistrzyniami klasowymi szkoły na rok szkolny 2013/2014 zostały uczennice – siatkarki z klasy IITL+IIk  „Miód Maliny”.

zobacz pełny raport z zawodów  oraz  zdjęcia w galerii

Nasze cheerleaderki

  CHEERLEADERS „ENIGMA”

Cheerleading jest przyjemną zabawą, przystępną rozrywką, integruje naszą młodzież oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów. Jako forma wyrazu uczuć pozwala na emocjonalne wyżycie się młodzieży, zapewnia pełne relaksacji odprężenie organizmu przytłoczonego zarówno stresującym życiem szkolnym jak i domowym. Uczestnictwo w takiej formie kultury fizycznej kształtuje wśród młodzieży oczekiwane zachowanie zdrowotne, społeczne i emocjonalne.

Czytaj więcej: Nasze cheerleaderki

Biegi przełajowe 2014

przelaje

Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt


W dniu 2 października odbyła się pierwsza  sportowa impreza w naszej szkole. W Mistrzostwach Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt wystartowało 17 uczennic. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m, jak co roku w Małpim Gaju.

Mistrzynią w Indywidualnych Biegach Przełajowych w roku szkolnym 2014/2015 została Joanna Berendt z klasy I k.

czytaj pełny raport z zawodów dziewcząt

Dnia 02.10.2014r  odbyły się mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 33 zawodników.  
W wyniku przeprowadzonej rywalizacji mistrzem szkoły został: Błażej Słomiński uczeń klasy III TM.

czytaj pełny raport z zawodów chłopców