perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

wolontariat2019 01Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

   W dniu 29 maja 2019 roku odbyło się spotkanie z dziećmi z tucholskiej świetlicy "Przyjazny Kąt". Udział wzięły Ewa Czerwińska z klasy 2 TŻh oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Anna Czapiewska. Dzieci otrzymały łącznie 20 wcześniej przygotowanych prezentów.

   28 maja 2019 roku odbyło się szkolenie składania serwetek dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Tucholi. W organizację warsztatów włączyły się łącznie cztery osoby: dwie uczennice (Ewa Czerwińska i Weronika Karnowska oraz dwie nauczycielki (pani Lidia Bonna i Anna Czapiewska).

   Warto także zaznaczyć, iż członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wielokrotnie angażowali się w pomoc na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

   6 kwietnia 2019 roku dwie wolontariuszki z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w zbiórce produktów żywnościowych organizowanej przez Bank Żywności.

wolontariat2019 03

wolontariat2019 02

Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych

kon mechaniczny 01Mechanicy pojazdów samochodowych z ZSLiT – Kolejny raz  najlepsi w swoim zawodzie

   24 maja 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie odbył się coroczny konkurs  „Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych”. Wzięła w nim udział również młodzież z naszej szkoły.
Byli to uczniowie :
1. Damian Mysliński (klasa III, praktyka w Zakładzie Mechaniki Pojazdowej w Cekcynie  
    p. M. Chmara)
2  Michał Jóźwik (klasa III , praktyka w Zakładzie Mechaniki Pojazdowej w Cekcynie
    p. M. Chmara)
3. Maciej Gwiazdowski (klasa II, praktyka – mechanika pojazdowa Kazimierz Gwiazdowski)
W zmaganiach konkursowych brało udział jeszcze 5  szkół z regionu kujawsko – pomorskiego: Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych z Torunia, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią, Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego z Gronowa oraz gospodarze Zespół Szkół Zawodowych z Koronowa.
   Uczniowie rywalizowali ze sobą w  czterech konkurencjach. Sprawdzenie wiedzy teoretycznej polegało na rozwiązaniu  testu składającego się  z 20 pytań dotyczących zagadnień związanych z budową i naprawą pojazdów samochodowych. Umiejętnościami praktycznymi uczniowie wykazywali się podczas konkurencji polegającej na rozpoznaniu części samochodowych oraz wykonaniu czynności obsługowo-naprawczych. Na zakończenie zawodów przeprowadzono najbardziej widowiskową konkurencję  - jazdę sprawnościową samochodem osobowym.
Nasza młodzież wykazała się wyjątkową wiedzą teoretyczna i praktyczną, która pozwoliła im na zajecie I miejsca.

Dyplom za zajecie I-go miejsca


Do konkursu uczniów przygotowywali p.Mirosław Borowa i p.Dariusz Kotlenga – nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

kon plastyczny 01Laureat Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Obrona cywilna wokół nas”

   4 czerwca 2019 r w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego o obronie cywilnej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „ Działania służb specjalnych w sytuacjach kryzysowych”.

kon plastyczny 02   Kacper Parszyk uczeń klasy I TLH zdobył II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Na konkurs nadesłano 396 prac z 53 Samorządów. Nagrody przyznano w czterech grupach wiekowych. Kacper odbierał nagrodę w towarzystwie p. Katarzyny Gabrych.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!

Hazard, nie dziękuję

hazard 01   W dniach 28 i 29 maja 2019r., w auli odbyły się prelekcje dla klas, na temat: „Hazard, nie dziękuję”. Przeprowadzili je umundurowani funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. W prelekcjach wzięło  udział ponad 300 uczniów z klas 2 i 3. Krajowa Administracja Skarbowa w 2018 r. rozpoczęła kampanię, która w swoich założeniach ma m.in. podnosić świadomość młodych osób oraz rodziców na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą hazard oraz granie w grynline.

   Na spotkaniu w auli młodzież miała okazję poznać zjawisko hazardu - co oznacza, jego uwarunkowania prawne (co legalne, co nielegalne), a przede wszystkim mechanizm powstawania uzależnienia od hazardu, czyli jego kontekst psychologiczny. Wielu uczniów otworzyło szeroko oczy na wieść, że zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez Internet przez nieuprawnione podmioty. Jeszcze szerzej, że hazard wciąga i niszczy tak samo brutalnie każdego człowieka jak alkohol, narkotyki, czy dopalacze.

   To daje do myślenia, zanim zaczniesz namiętnie kupować „zdrapki”, albo okupować regularnie automaty do gier….

Obrona Cywilna Wokół Nas

obrona cywilna 04   29 kwietnia 2019 r w sali Urzędu Miejskiego braliśmy udział w podsumowaniu gminnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Obrona Cywilna Wokół Nas”. Wśród szkół ponadgimnazjalnych gminy Tuchola, uczniowie naszej szkoły zajęli:

  • II miejsce-Kacper Parszyk Z klasy I TLH,
  • III miejsce – Jakub Zaremski z klasy I TLH.  

Wyróżnienie natomiast otrzymała Karolina Chlebowska z klasy 4 TMH.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały przekazane do etapu wojewódzkiego. Głównym celem konkursu było promowanie wśród młodzieży prawidłowego zachowania się w obliczu niebezpieczeństw.

zobacz galerię