perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Od teorii do profesjonalizmu: Dekoracja Stołu Wielkanocnego

dekoracje stolu 1miejsce   Dnia 27 marca 2018 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się tradycyjny konkurs szkolny: “Od teorii do profesjonalizmu: Dekoracja Stołu Wielkanocnego”.  Celem konkursu jest kultywowanie tradycji polskiej, rozwijanie zdolności i umiejętności uczniów. Konkurs zorganizowano pod kierunkiem Aleksandry Browarskiej przy współudziale Justyny Grzonkowskiej i Grzegorza Knuta.

    W konkursie udział wzięły dwuosobowe zespoły uczniów z Technikum nr 1 uczący się w zawodzie technik organizacji i usług gastronomicznych. W ramach zadania konkursowego uczestnicy przygotowali propozycję menu Śniadania Wielkanocnego, okolicznościową kartę dań, zastawiali stół zgodnie z zasadami obsługi konsumenta oraz stworzyli wielkanocne aranżacje stołu świątecznego.

    Jury w składzie: Katarzyna Gabrych, Anna Czapiewska, Aleksandra Browarska i Grzegorz Knut wyłonili zwycięzców jak następuje:

  • I miejsce: Angelika Pozorska i Klaudia Kędzierska kl 1TŻ, stół nr 4
  • II miejsce: Natalia Łepek i Danka Łącka kl 3TŻ, stół nr 1
  • III miejsce: Natalia Główczewska i Karolina Berendt kl 2 I 3 TŻ, stół nr 3

Wyróżnienia otrzymali: Paulina Landmesser i Mikołaj Szulc kl 3TŻ oraz Remigiusz Kulesza i Szymon Kujawski kl 1TŻ.

Galeria zdjęć

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy Smacznych, Zdrowych Świąt Wielkanocnych!!!

Wizyta w ATOS Global Delivery Center Polska.

wycieczka atos122Wizyta w ATOS Global Delivery Center Polska.

   W miniony poniedziałek 26.03.2018 klasa 3 TI miała okazję odbycia wyjątkowej wycieczki. Celem wyjazdu był ATOS, Biznes Park przy ul. Kraszewskiego w Bydgoszczy. Napięty program wizyty obejmował między innymi prezentację działalności ATOS – jednego z największych integratorów działających na rynku IT - więcej na https://atos.net/pl/polska , pokaz w Demo Room w formie przedstawienia, podczas którego pracownicy ATOS pokazali jak wygląda serwis klientów od przyjęcia zgłoszenia o awarii po rozwiązanie problemu na poziomie architekta. Jak również spotkanie z przedstawicielem działu Network Data Center & Communication Services oraz spacer po open space – Network Operations Center. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja przedstawiciela działu Big Data and Security pt. “Dzień z życia Security Operations Center” oraz rozmowa dot. cyberbezpieczeństwa. Została również przedstawiona możliwość aplikowania o staże i pracę w ATOS Polska. Miłym akcentem było spotkanie z p. Mateuszem Lorbieckim, absolwentem naszej szkoły, który związał swoją karierę zawodową z ATOSEM. Niewątpliwie był to przyjemnie i efektywnie spędzony czas. Dziękujemy pracownikom ATOS za miłe przyjęcie.

wycieczka atos121

wycieczka atos123

Projekt "Szkoła Zawodowców"

szkola zawodowcow122   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi kształcący się w zawodach  technik mechanik, technik logistyk, technik informatyk uczestniczą w innowacyjnych zajęciach pozalekcyjnych na wyższej uczelni w ramach projektu „Szkoła Zawodowców”. Uczniowie biorą udział w 5 wyjazdach na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam realizują zajęcia związane z robotami mobilnymi, układami programowalnymi oraz obróbką danych w środowisku Labview.  Zajęcia odbywają się na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej  oraz Studium Politechnicznego. Dzięki współpracy z UMK uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań, rozwijania talentów, wdrażania do aktywnej i samodzielnej pracy oraz kształtowania procesu logicznego myślenia.

szkola zawodowcow121

szkola zawodowcow123

szkola zawodowcow124

 

Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza

prymuszawodu122Mamy prymusów zawodu

              13 marca 2018 roku w hali Arena Toruń odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych. Wśród tych osób znaleźli się także nasi uczniowie: Dawid Drejarz, Jakub Rompalski, Karolina Berendt, Wiktor Drzycimski, Kamil Jaruszewski, Weronika Reszczyńska, Bartłomiej Wolszleger, Marta Żmich, Łukasz Szulc.

              „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza” jest to projekt stypendialny realizowany w oparciu o środki z  Regionalnego Programu Operacyjnego. Otrzymane stypendium młodzież może wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. Podczas wtorkowego spotkania stypendyści podpisali umowy stypendialne. Certyfikaty z gratulacjami odebrali też dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści.

Certyfikat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

prymuszawodu121

prymuszawodu123

Pożegnanie Teresy

tereniaPożegnanie Teresy

   W sobotę 24 lutego 2018 roku odeszła nasza Koleżanka Teresa Aftyka – Pastwa. Całe swoje życie zawodowe poświęciła Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych. Była wychowawcą i nauczycielem wielu pokoleń uczniów, którzy będą pamiętać jej lekcje języka polskiego.

   Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o tym, że nie ma Pani Teresy już pośród nas. Wydaje się, że jeszcze chwilę temu z dziennikiem lekcyjnym przemierzała  korytarz szkolny do „piętnastki”  na parterze. Do sali ze słownikami i karykaturami pisarzy. Czasy się zmieniają, ludzie przemijają, ale Ci, którzy z Nią pracowali będą  pamiętać wyrazisty charakter, szczerość i życzliwość.