perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Uczniowie ZSLiT bardzo lubią pomagać

igrzyska03Uczniowie ZSLiT bardzo lubią pomagać

     Dnia 14.09.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych  im. Ziemi Tucholskiej reprezentowali naszą szkołę pomagając przy organizacji IV Igrzysk Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych.

     Szczególną pomocą wykazała się dwójka wolontariuszy: Paulina Maciejewska i Hubert Socha,  swoje ogromne wsparcie okazała także czwórka naszych uczniów: Kinga Olszewska, Adam Brzeziński, Bartosz Hennik i Mateusz Łukaszewicz. Uczniowie działają w Szkolnym Kole Wolontariatu, które prowadzi pani Anna Czapiewska oraz w Samorządzie Uczniowskim prowadzonym przez panią Katarzynę Gabrych.

Paulina Maciejewska

Hubert Socha

Pielgrzymka maturzystów 2017

pielg maturz01Pielgrzymka maturzystów

   25 września 2017 roku uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej wzięli udział w pielgrzymce maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Zawierzyli się opiece Matki Bożej podczas modlitwy, zwiedzili Klasztor Ojców Paulinów oraz uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Andrzejem Sową, autorem książki „Ocalony. Ćpunk w Kościele”

Wycieczka IITI do JumpinPlace

wycieczka2tiWycieczka klasy IITI do JumpinPlace

  W dniu 25 wrzesnia 2017r. uczniowie klasy IITI wzieli udział w wyjeździe do Bydgoszczy. Celem były zajecia sportowe w JumpinPlace - park trampolin. Przez dwie godziny intensywnego skakania wylano mnóstwo potu ale też było wiele śmiechu i zabawy. Opiekunami wycieczki byli: P.Pełczyński, H.Zielinski.

„Zabytki naszego regionu” - konkurs historyczny

kon historyczny01Uczniowie ZSLiT laureatami XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu”


  9 września 2017 w Teatrze Letnim w Ciechocinku odbyła się wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. Po rozpoczęciu uroczystości zebrani goście zostali wprowadzeni w tematykę dziedzictwa przez dr Waldemara Affelta, który wygłosił wykład pt. „Salina ciechocińska – perła nadwiślańskiego dziedzictwa”. Podczas inauguracji rozdano nagrody i wyróżnienia w XIII konkursie dla młodzieży „Zabytki naszego regionu” oraz III ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”.

  Nasz uczeń Marcin Szuca otrzymał wyróżnienie za najciekawszą pracę historyczną oraz nagrodę rzeczową Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Uczennica Marta Dejewska-Senska otrzymała nagrodę Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury za najlepszą fotografię. Uhonorowano także nauczycielkę historii panią Marię Budkiewicz. Całość uroczystości uświetnił koncert zespołu Dixe Team. Po wydarzeniu zebrani mieli okazję wziąć udział w wyciecze po Ciechocinku.

kon historyczny02

kon historyczny03

kon historyczny04

 

 

 

 

XIII Wojewódzki Konkurs Historyczny

Uczniowie ZSLiT laureatami XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego


   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi Marta Dejewska-Senska i Marcin Szuca uczący się w zawodzie technik informatyk zostali laureatami XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu”. Konkurs odbył się pod hasłem „Miejski i wiejski pejzaż dziedzictwem przeszłości.

   Patronami konkursu byli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

   Spotkanie finałowe oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 września 2017 roku w Ciechocinku, powiązane będzie z wojewódzką inauguracją Europejskich Dni Dziedzictwa. Na uroczystość oprócz laureatów zaproszona została Dyrekcja szkoły oraz nauczyciel wspomagający uczniów -  pani Maria Budkiewicz.