perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Pożegnanie Teresy

tereniaPożegnanie Teresy

   W sobotę 24 lutego 2018 roku odeszła nasza Koleżanka Teresa Aftyka – Pastwa. Całe swoje życie zawodowe poświęciła Zespołowi Szkół Licealnych i Technicznych. Była wychowawcą i nauczycielem wielu pokoleń uczniów, którzy będą pamiętać jej lekcje języka polskiego.

   Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o tym, że nie ma Pani Teresy już pośród nas. Wydaje się, że jeszcze chwilę temu z dziennikiem lekcyjnym przemierzała  korytarz szkolny do „piętnastki”  na parterze. Do sali ze słownikami i karykaturami pisarzy. Czasy się zmieniają, ludzie przemijają, ale Ci, którzy z Nią pracowali będą  pamiętać wyrazisty charakter, szczerość i życzliwość.