perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

Turniej dwójek siatkarskich

ts

Sprawozdanie z Turnieju Dwójek Siatkarskich

Dnia 14 października 2014 roku w hali sportowej ZSLiT, odbył się "Turniej Dwójek Siatkarskich". Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Emilia Woźna-Kożuch oraz p. Andrzej Majewski. Celem turnieju było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę.

7/Tomasz Neas i Kamil Kufel

Mecze dziewcząt rozegrano w systemie „każdy z każdym, po dwa sety do 25 pkt. Każda para rozegrała po 3 spotkania. Pojedynki par niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt.
   Zwycięzcami turnieju w kategorii dziewcząt zostały obrończynie tytułu z zeszłego roku: Monika Jelonek i Karolina Muzioł. Drugie  miejsce zajęła para: Jola Kwaśna i Magdalena Pik. Trzecie miejsce przypadło: Magdalenie Lademann i Magdalenie Swoińskiej. Na czwartym miejscu uplasowała się: Dorota Kamińska i Laura Kornowska.
   W kategorii chłopców zwycięską parą okazał się duet Zenon Ziegert i Michał Wróbel. Drugie miejsce zajęli Mateusz Grabowski i Błażej Nitka. Trzecie miejsce zdobyła para Artur Cyganowski i Krystian Narloch.
   Zwycięscy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Medale ufundowała Rada Rodziców.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM TURNIEJU NALEŻĄ SIĘ SŁOWA UZNANIA ZA UDZIAŁ W ZAWODACH, ZAANGAŻOWANIE, WALKĘ DO OSTATNIEGO PUNKTU ORAZ ZA DUCHA FAIR–PLAY W JAKIM ROZGRYWANE BYŁY ZAWODY.