Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Chłopców

W czwartek 10 listopada 2022r. hala sportowa ZSLiT była areną Mistrzostw Szkoły w Piłce Halowej Chłopców. Do zawodów przystąpiły aż 22 klasy a każda drużyna liczyła siedmiu zawodników. Łatwo policzyć zatem, że w całym turnieju wzięło udział 154 uczniów naszej szkoły. Rywalizacja była zacięta, padło mnóstwo bramek a chłopcy pokazali wysokie umiejętności indywidualne. Niestety system rozgrywek nie pozwalał na porażkę, ponieważ kończyła się ona odpadnięciem z turnieju.

Ostatecznie w grupie finałowej znaleźli się reprezentanci klasy I TL, II TI oraz IV LT. W tej fazie system gry uległ zmianie. Każda drużyna zmierzyła się ze sobą. Każda bramka była na wagę złota. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy IV LT. Drugie miejsce przypadło klasie I TL a trzecie II TI.

Oprócz najlepszej drużyny wyłoniliśmy najlepszego zawodnika fazy finałowej. Został nim Dominik Węsierski z klasy IV LT, który otrzymał w nagrodę piłkę.

Po kilku latach przerwy mistrzowskiej drużynie wręczono oprócz medali i pamiątkowych dyplomów okazały puchar mistrzów. Jest to nagroda przechodnia co znaczy, że za rok inna klasa uniesie go w geście zwycięstwa. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników, ponieważ w ten dzień zwyciężył sport i aktywność fizyczna.

Więcej zdjęć z zawodów sportowych na FB wkrótce…Mecz halówki filmik


Skip to content