Światowy lider w produkcji podzespołów układów hamulcowych – BREMBO szkoli nauczycieli i uczniów ZSLiT w Tucholi

W dniu 7 marca 2023 roku, z inicjatywy Pana Leszka Babińskiego – właściciela Firmy Auto-Strefa w Tucholi, odbyło się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi szkolenie TARCZE, KLOCKI I PŁYNY HAMULCOWE. Adresatami spotkania byli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Szkolenie prowadził Pan Adam Gołąbek Aftermarket Global Business Unit Field Area Manager BREMBO POLAND Sp. z o.o. Należy wspomnieć, że firma BREMBO została założona w 1961r we Włoszech przez Emila Bombassei. Na początku swojej działalności specjalizowała się w produkcji tarcz hamulcowych. Obecnie firma jest niekwestionowanym światowym liderem w produkcji tarcz, klocków, zacisków, przewodów oraz zestawów hamulcowych. BREMBO dostarcza układy hamulcowe na pierwszy montaż do najpopularniejszych samochodów użytkowych, zestawów sportowych hamulców do modernizacji i tuningu oraz zaawansowanych układów hamulcowych do sportu motorowego w tym także Formuły 1. Współpracuje miedzy innymi z takimi klientami, jak Land Rover, BMW, GM i Audi. Spotkanie zostało przygotowane i zrealizowane w sposób profesjonalny i na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Omawiane zagadnienia procesów fizycznych zachodzących podczas hamowania, rodzajów tarcz hamulcowych, materiałów ciernych oraz płynów hamulcowych były przedstawiane w sposób przystępny i interesujący. W części technicznej poruszano kwestie związane z diagnostyką i montażem. Przez ponad cztery godziny 50 uczniów – przyszłych mechaników pojazdów samochodowych i techników mechaników oraz czterech nauczycieli znacznie wzbogaciło swoją wiedzę i kompetencje zawodowe.

Uczestnicy szkolenia z ZSLiT bardzo serdecznie dziękują Panu Leszkowi Babińskiemu – absolwentowi ZSLiT oraz Panu Adamowi Gołąbkowi – przedstawicielowi Firmy BREMBO POLAND Sp. z o.o.

Skip to content