perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Sukcesy uczniów!

Sukcesy uczniów!

   Uczniowie ZSLiT zostali laureatami  konkursu literackiego oraz konkursu plastycznego pt. „Nasza Niepodległa”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tucholi. Najlepsze przemówienia, według jury, napisali: Daniel Rogowski z kl.II TI (I miejsce) oraz Bartosz Łepak z kl.III TI (II miejsce).

   Najpiękniejszy rysunek wykonała Karolina Chlebowska z kl.IV TM/H.

   Nagrody zostały wręczone przez Starostę Tucholskiego podczas Rodzinnego Pikniku Niepodległościowego w dniu 11 listopada.

Gratulujemy!