perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Mistrzowstwa szkoły w siatkówce dziewcząt

   Turniej finałowy odbył się we wtorek 17 grudnia 2013 r. w hali sportowej ZSLiT. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów (do 25 pkt) . Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Mecze finałowe sędziował p. Andrzej Majewski.


1. II TL + II k – I h 2:0  25:20,  25:20
2. II TG –  I h        1:2  17:25,  25:15,  9:15
3. II TL + II k – II TG  2:0  25:19,  25:20

   Mistrzyniami klasowymi szkoły na rok szkolny 2013/2014 zostały uczennice – siatkarki z klasy IITL+IIk  „Miód Maliny”.

zobacz pełny raport z zawodów  oraz  zdjęcia w galerii