perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Siatkówka 2018 - mistrzostwa szkoły

siatkowka ms 07Siatkówka 2018 - mistrzostwa szkoły


   Dnia 24 stycznia  2018r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn klasowych  dziewcząt  i 10 drużyn klasowych chłopców.
   Dziewczęta grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, natomiast chłopcy systemem  pucharowym. Po zaciętej rywalizacji Mistrzyniami szkoły zostały dziewczęta z klasy I Technikum Gastronomicznego i Hotelarskiego w składzie:
     
Klasa I TŻ HOT

 1. Muzioł Klaudia
 2. Cichewicz Julia
 3. Szafrańska Zuzanna
 4. Kozielecka Alina
 5. Sobczyk Weronika
 6. Gromowska Weronika

I miejsce –   klasa  I TGHot
II miejsce -   klasa  I TLH
III miejsce –  klasa  II TŻ
IV miejsce -  klasa  III TMH
V miejsce  –  klasa  II TMH
VI miejsce –  klasa  I Śl/ I Ti


Mistrzami szkoły wśród drużyn męskich wywalczyła klasa I Technikum Informatycznego w składzie:

 1. Zbilski Jakub
 2. Wojtczak Daniel
 3. Grochowski Paweł
 4. Podgórski Paweł
 5. Szewc Damian
 6. Jakubowski Mikołaj
 7. Klepin Hubert

zobacz galerię